مقتدی صدر خواهان انتخاب نخست وزیری «غیر جنجالی» شد
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۴ - ۳۰ دی ۱۳۹۸
مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق نیز در واکنش به پایان یافتن این مهلت معترضان به پارلمان عراق در خصوص انتخاب نخست وزیر، امروز (دوشنبه) در پیامی توییتری خواستار انتخاب نخست وزیری «غیر جنجالی» شد.

مقتدی صدر

  رویداد۲۴ مقتدی صدر در توییتی از احزاب سیاسی عراق خواست تا برای پست نخست وزیری، نامزدی غیرجنجالی را انتخاب کنند.

مهلت معترضان عراقی به مجلس این کشور برای تعیین نخست وزیر امروز (دوشنبه) پایان می‌یابد. مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق نیز در واکنش به پایان یافتن این مهلت امروز در پیامی توییتری خواستار انتخاب نخست وزیری «غیر جنجالی» شد.
بیشتر بخوانید:
تصویب قانون اخراج نظامیان آمریکایی کافی نیست
مقتدی صدر، در این توییت ضمن احترام به تصمیم تظاهرکنندگان درباره ادامه اعتراضات خود از آن‌ها خواست تا به تجمعات مسالمت‌آمیز پایبند باشند و با احترام به امنیت مردم، کشور را در معرض یک جنگ داخلی قرار ندهند.

وی در ادامه از لزوم تفاوت قائل شدن میان اغتشاش‌گران و معترضان سخن گفت و تأکید کرد «نباید حشد شعبی مجبور به مقابله با آن‌ها شود، زیرا این امر به شهرت آن‌ها آسیب می‌رساند». مقتدی صدر افزود: «باید در انتخاب نامزدی غیر جنجالی برای پست نخست وزیری سرعت به خرج داد». وی در ادامه سیاستمداران عراق را از سهل انگاری، درگیری و کشمکش بر سر غنیمت برحذر داشت چرا که امنیت این کشور در خطر است.مقتدی صدر خواهان انتخاب نخست وزیری «غیر جنجالی» شد

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: