تاریخ انتشار: ۱۷:۱۷ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۸
زمین تمرین نداریم، ولی قهرمانی می‌خواهیم (عکس)

عصبانیت شدید مجیدی از ضعف لجستیک استقلال

استقلال در روز‌هایی که با چالش بزرگ لیگ قهرمانان و سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی مواجه شده، یک مشکل بزرگ دیگر هم دارد؛ این تیم زمین اختصاصی برای تمرین ندارد!

عصبانیت شدید مجیدی از ضعف لجستیک استقلالرویداد۲۴  باور این قضیه مشکل است که در نوزدهمین دوره لیگ حرفه ای، یک باشگاه با قدمت 74 سال که بالقوه یکی از مدعیان قهرمانی لیگ محسوب می شود، با ابتدایی ترین مشکلات و موانع دست و پنجه نرم کند. استقلالی ها بعد از اینکه به خاطر بارش چند سانتی متر برف، دیروز مجبور شدند در سالن سرپوشیده تمرین بدنسازی کنند، امروز (سه شنبه) هم به ناچار راهی یک زمین چمن مصنوعی شدند تا بیشتر از این از برنامه های تمرینی خود عقب نمانند. زمینی که به صورت شانسی به تیم های مختلف اجاره داده می شود و بعد از اینکه شاگردان فرهاد مجیدی در آن تمرین کردند، در اختیار تیم امید پرسپولیس بود.

*زمین تمرین استقلال چه شد؟

استقلال از آغاز فصل دو زمین تمرین اختصاصی داشت که به طور متناوب از آن استفاده می کرد؛ زمین تهرانسر که متعلق به شرکت نفت است و زمین مجموعه ورزشی انقلاب که هر دو چمن طبیعی و شرایط نسبتاً مناسبی داشتند. از این دو زمین، مجموعه تهرانسر مدتی است که در دسترس نیست و گویا قرارداد باشگاه برای اجاره این زمین تمدید نشده است. دراین باره گفته می شود استقلال تمایل داشت زمین تهرانسر را حفظ کند اما یک مصوبه داخلی در مجموعه وزارت نفت دیگر اجازه نمی دهد این زمین در اختیار تیم های دیگر قرار بگیرد.

اما سرنوشت زمین مجموعه انقلاب، عجیب و تاسف برانگیز است. این زمین با اینکه کاور (محافظ) چمن داشته اما در شب برفی تهران، روی زمین کشیده نشده و حالا همانطور که دراین عکس ها می بینید، چند سانتی متر برف و یخ، عملاً این مجموعه تمرینی را غیرقابل استفاده کرده است. درباره اینکه چرا چنین کار ساده ای انجام نشده و روی زمین مجموعه انقلاب کاور کشیده نشده، گفته می شود که پیمانکار به خاطر مطالباتی که از باشگاه استقلال دارد، نیازی ندیده که این کار را انجام دهد!

معضل «پیمانکار نافرمان» قبل از این هم یکی دو جلسه تمرینی استقلال را با مشکل مواجه کرده بود اما حالا که به شروع دوباره لیگ نزدیک می شویم، چند جلسه تمرینی آبی ها تحت تاثیر این داستان قرار گرفته است.

*سختگیری های استراماچونی چه شد؟

حکایت جالبی درباره روزی که دستیاران استراماچونی برای بازدید از امکانات استقلال برای اولین بار به ایران آمدند، وجود دارد. در آن جلسه، به دستیاران این مربی ایتالیایی گفته شده بود همه مجموعه 60 هکتاری انقلاب متعلق به باشگاه استقلال است! اما واقعیت این بود که مدیران استقلال فقط یکی از زمین های چمن این مجموعه را اجاره و تجهیز کرده بودند که البته همین کار هم در مقیاس فوتبال ایران، یک موفقیت بزرگ محسوب می شود. مدیران وقت این تیم که با یک مربی سختگیر مواجه شده بودند، چند صد میلیون هزینه کردند تا زمین مجموعه انقلاب، شرایط حداقلی را برای برگزاری یک جلسه تمرینی مناسب داشته باشد و اصرار استراماچونی بود که باعث شد استقلال علاوه بر مجموعه انقلاب، زمین نفت تهرانسر را هم اجاره کند. اما حالا با رفتن استراماچونی، انگار حساسیت روی محل تمرین استقلال هم به پایان رسیده و آبی ها فقط به خاطر یک کاور که پیمانکار روی زمین نکشیده، مجبورند ریسک مصدومیت را به جان بخرند و در چمن مصنوعی تمرین را برگزار کنند. همان کاوری که باشگاه استقلال حدود 70 میلیون پول بابت آن داده اما بدهی به پیمانکار، باعث شده که بلااستفاده باشد.

* قهرمانی با این وضعیت؟

فارغ از بحث های هواداری، تیمی مثل استقلال که یکی از پرطرفدارترین های ایران محسوب می شود، دو قهرمانی در قاره آسیا به دست آورده، با چندین قهرمانی در لیگ و جام حذفی، یکی از پرافتخارترین باشگاه های ایران است، درگیر ابتدایی ترین مسائلی است که حتی در دسته های دوم و سوم هم حل شده. تیمی که جلسات تمرینی اش به خاطر چند سانتی متر برف به تعویق و تاخیر می افتد و یک زمین اختصاصی برای تمرین کردن ندارد، چطور می تواند مدعی قهرمانی در لیگ باشد؟

عصبانیت شدید مجیدی از ضعف لجستیک استقلال

عصبانیت شدید مجیدی از ضعف لجستیک استقلال

اینجا پارک ملت نیست! این نمایی از زمین تمرین استقلال در مجموعه ورزشی انقلاب است که زیر برف مدفون شده است. این تصویر شاید برای استوری های اینستاگرام با تیتر «یک روز زیبای برفی در تهران» مناسب باشد اما استقلال باید در این زمین تمرین کند. زمینی که بی هیچ محافظی رها شده.

منبع: ورزش سه
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: