تاریخ انتشار: ۱۷:۴۶ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
وزارت دفاع روسیه امروز (شنبه) اطلاعات و اخباری مبنی بر اینکه نیرو‌های آمریکایی راه را بر یکی از گشت‌های روسیه در سوریه بسته‌اند، تأیید کرد.

وزارت دفاع روسیه

رویداد۲۴ وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: اینکه حدود ۱۴ ماه پیش نیرو‌های آمریکایی راه را بر گشت روسیه در شهر منبج بستند، صحت دارد. این اقدام مثال زنده‌ای برای مفید بودن کانال‌های ارتباطی میان دو کشور در سوریه است.

در این بیانیه آمده است: افزایش تنش ساختگی از سوی آمریکا درباره فعالیت گشت‌ها در سوریه به تقویت ثبات کمکی نمی‌کند بلکه باعث مانع‌تراشی و ایجاد مشکل در فعالیت نظامیان می‌شود.
بیشتر بخوانید:
پشت‌پرده نزدیک شدن عربستان به سوریه چیست؟
در این بیانیه آمده است: امروزه نیرو‌های مسلح روسیه و آمریکا روابط خود را در سوریه تقویت کرده‌اند. ما محل نیرو‌های آمریکایی را می‌دانیم و آن‌ها نیز از محل استقرار ما خبر دارند. از طریق کانال‌های ارتباطی کنونی مسائل در مناطق درگیر به سرعت حل می‌شود.

در همین حال وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود اعلام کرد، طرف روس در کمیسیون روسیه-ترکیه ناظر بر اجرای آتش‌بس در سوریه ۱۰۸ نقض آتش‌بس در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کردند، در حالی که طرف ترکیه‌ای ۸۹ مورد نقض آتش‌بس را اطلاع داده‌اند.

پنج‌شنبه جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه با بیان اینکه نیرو‌های میدانی روسیه و آمریکا در کاهش تنش فعالیت‌هایشان در سوریه گهگاه دچار "وقفه‌هایی" می‌شوند، گفت این حادثه در واقع اثرگذاری کانال‌های تنش‌زدایی نظامی – نظامی موجود را اثبات می‌کند. او همچنین گفت، آمریکا حدود ۱۴ ماه پیش یک ژنرال روس که در منبج حضور داشت "ردگیری" کرد. این مساله در نهایت از طریق کانال‌های نظامی – نظامی حل و فصل شد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: