تاریخ انتشار: ۰۹:۴۷ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۸
متهم: شب حادثه وقتی همسرم لیوان را روی اپن گذاشت و رفت مسواک بزند من قرص را پودر کردم و در محلول او ریختم.

اخبار حوادث

رویداد۲۴ مردی که موفق شده بود راز قتل همسرش را 10ماه مخفی نگه دارد در نهایت مجبور به اعتراف شد و گفت زنش را با سیانور به قتل رسانده است.

فروردین ماه امسال مرگ زن جوانی در یکی از بیمارستان‌های تهران به بازپرس کشیک قتل تهران گزارش شد. در پی آن بازپرس دشتبان که سرپرستی شعبه دهم دادسرای جنایی تهران را برعهده دارد دستور داد جسد به پزشکی قانونی انتقال یابد چون در معاینات اولیه علایمی از مسمومیت دیده شده بود.

در این بین تحقیق از همسر این زن که او را به بیمارستان رسانده بود در دستور کار قرار گرفت و مرد جوان گفت: ساعتی قبل از اینکه همسرم روی تخت بیمارستان جان خود را از دست بدهد در خانه بودیم و حالش خوب بود. او پودر لاغری را در آب ریخت و روی اپن آشپزخانه گذاشت و بعد مسواک زد، دقایقی بعد محلولی را که درست کرده بود خورد ولحظاتی بعد حالش بد شد. به همین دلیل او را به بیمارستان رساندم و ساعتی بعد هم خبر مرگ او را به من دادند.

در معاینات دقیق‌تری که متخصصان پزشکی قانونی انجام دادند احتمال اولیه مبنی بر مرگ زن جوان بر اثر مسمومیت تایید و اعلام شد که در خون زن جوان آثار مسمومیت با سیانور یافت شده است.

از این رو دو فرضیه قتل و خودکشی به عنوان احتمالات پرونده مورد بررسی قرار گرفت اما در فاصله کوتاهی پس از اعلام نظر کارشناسان پزشکی قانونی فرضیه خودکشی به چهار دلیل رد شد. ‌اول اینکه زن جوان انگیزه‌ای برای خودکشی نداشت. دوم آن‌که او اختلافی با همسرش نداشت که بخواهد به خاطر آن خود را بکشد. سوم اینکه یک هفته قبل از مرگش برای سفر برنامه ریزی کرده بود و دلیل چهارم اینکه او زنی شاد و با انرژی بود.

بنابراین فرضیه قتل به عنوان فرضیه قوی‌‌تری مطرح شد و در ادامه تحقیقات همسر متوفی به عنوان مظنون اصلی پرونده مورد تحقیق قرار گرفت و بار دیگر اظهارات خود را در مورد مرگ همسرش بعد از خوردن پودر لاغری تکرار کرد.

با این وجود این مرد چندی قبل با دستور بازپرس دشتبان بازداشت شد و در نهایت هفته گذشته به قتل همسر خود با سیانور اعتراف کرد.


بیشتر بخوانید: همسر کشی به خاطر ازدواج با دختر ۲۴ ساله


مرد جوان گفت: مقتول همسر دوم من بود و من از ازدواج اولم یک پسر 12 ساله دارم. هفت سال پیش با همسر دومم آشنا شدم و حاصل این ازدواج هم یک دختر دو ساله است. همسرم بین پسر 12 ساله من و دختر دو ساله‌مان فرق می‌گذاشت و تفاوت رفتاری او باعث ناراحتی من بود. برای همین قرص سیانور خریدم و می‌خواستم خودم را بکشم اما نتوانستم. با این وجود قرص سیانور را نگه داشته بودم و آن شب وقتی همسرم لیوان را روی اپن گذاشت و رفت مسواک بزند من قرص را پودر کردم و در محلول او ریختم.

با این اعتراف مرد جوان بازپرس دشتبان دستور بازداشت موقت او را صادر کرد تا تحقیقات از او در اداره دهم پلیس آگاهی ادامه یابد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: