تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۸

قربانیان ویروس کرونا در چین به ۸۰ نفر رسید

شمار افرادی که تاکنون در چین بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند، به ۸۰ تن افزایش یافته است.
ویروس کرونا
رویداد۲۴ شبکه خبری الجزیره بامداد دوشنبه گزارش داد که چین با اعلام این مطلب همچنین خاطرنشان کرد که شمار مبتلایان به این ویروس به بییش از ۲ هزار ۸۰۰ تن رسیده است.

شهر «ووهان» چین مهمترین مرکزی است که ویروس کرونا در آنجا گسترش یافته و مقام‌های این کشور، جمعیتی حدود ۵۴ میلیون نفر را در قرنطینه قرار داده‌اند.

کرونا پس از چین، به سرعت در حال انتشار در کشور‌های همسایه در آسیای جنوب شرقی مانند تایلند، ژاپن و استرالیا است. درحالیکه وحشت از بیماری کرونا هنوز در کره جنوبی سایه افکنده است، مسوولان فیلیپین تایید کردند، دومین فرد مبتلا به سندرم تنفسی خاورمیانه را که مردی ۳۶ ساله بوده شناسایی کرده اند. آخرین آمار از کره جنوبی نیز شامل بیش از ۳۰ قربانی و حدود ۲۰۰ نفر مبتلا است.

با این حال کرونا به آسیا محدود نشده و مرز‌های اروپا را نیز در نوردیده است. پس از مشاهده نخستین موارد بیماری در فرانسه، کشور‌های انگلیس، اسکاتلند و پرتغال از کشف موارد ابتلا به این ویروس خبر دادند.

کمیسیون بهداشت ملی چین روز یکشنبه اعلام کرد ویروس اسرار آمیز کرونا که در شهر ووهان به شهر‌ها و کشور‌های دیگر سرایت کرده است می‌تواند در دوره نهفتگی هم به انسان منتقل شود.

این کمیسیون روز یکشنبه در بیانیه‌ای خاطر نشان کرد بر خلاف بیماری مرگبار سارس در سال ۲۰۰۳ میلادی که به سرعت منتقل می‌شد این ویروس در دوره خاموشی آن که نزدیک به ۱۴ روز است به دیگران انتقال می‌یابد.

انتشار این بیانیه از سوی کمیسیون بهداشت ملی چین یک هشدار بسیار جدی به مردم سراسر چین و دیگر کشور‌ها محسوب می‌شود که باید تدابیر کنترلی از قبیل: نظافت و استفاده از ماسک و خودداری از حضور در مکان‌های پرازدحام و تدابیر قرنطینه را بسیار جدی تلقی کنند.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا ، کرونا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: