تاریخ انتشار: ۱۷:۱۷ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۸

ادعای وزارت خارجه سودان: تلاش برای حل اختلافات عربستان و امارات با قطر به بن بست رسیده

وزارت خارجه سودان در بیانیه‌ای به نقل از سفرای عربستان و امارات در خارطوم از بن بست در حل اختلافات با قطر خبر داد.

وزیر خارجه سودان

رویداد۲۴  وزارت خارجه سودان امروز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد سفرای عربستان و امارات روز یکشنبه (دیروز) با خانم «أسماء محمد عبدالله» وزیر خارجه سودان دیدار کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است که «حسن بن علی» سفیر عربستان و «حمد الجنیبی» سفیر امارات عربی، در دیدار با أسماء محمد عبدالله، او را در جریان نتایج دیدار‌های مقامات چهار کشور عربی (عربستان، امارات، بحرین و مصر) با قطر در چارچوب اعلامیه قاهره مربوط به سال ۲۰۱۷ قرار داده و گفته‌اند که چندین دیدار بین این کشور‌ها با قطر برگزار شده، اما با وجود این تلاش‌ها و دعوت از قطر برای حضور در اجلاس ریاض، مذاکرات شکست خورده و به بن بست رسیده است.
بیشتر بخوانید:
دوقطبی جدید در خاورمیانه میان ترکیه و عربستان
بنابر گزارش خبرگزاری سودان (سونا)، سفرای عربستان و امارات همچنین بر عزم کشورهایشان برای حل اختلافات با قطر تأکید کردند و وزیر خارجه سودان نیز ابراز امیدواری کرد که اختلافات این کشور هر چه سریع‌تر حل شود.

او بر علاقه‌مندی کشورش برای تقویت روابط با این کشور‌ها تأکید کرد.

چهار کشور عربستان، بحرین، امارات و مصر از خرداد سال ۱۳۹۶ به بهانه حمایت قطر از تروریسم، روابط دیپلماتیک خود با این کشور را قطع کرده و تمامی گذرگاه‌های دریایی، هوایی و زمینی را به روی این کشور بسته‌اند.

اخیرا «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر گفته بود که چهار کشور مذکور از شروط ۱۳‌گانه خود برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک با قطر دست کشیده اند و پیشرفت‌های اندکی در حل اختلافات به وجود آمده است با این حال «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در چهلمین دور اجلاس سران کشور‌های عضو شورای همکاری خلیج فارس که اخیرا در ریاض برگزار شد، شرکت نکرد.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: