ردپای برج‌های لاکچری در آلودگی هوای تهران
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۸
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بلندمرتبه‌سازی باعث بسته شدن تونل گردش هوا در پایتخت شده است، گفت: برج‌های پایتخت تبدیل به کوره‌های گرمایشی شده و باعث آلودگی هوا شده است.
آلودگی هوای تهران
رویداد۲۴ زهرا نژادبهرام، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران درباره موضوع آلودگی هوا در پایتخت اظهار داشت: تحریم‌ها هیچ ارتباطی با آلودگی هوا ندارد و این موضوع فرافکنی محسوب می‌شود. بارش برف و باران و وزش باد در کاهش آلودگی مؤثر است، ولی مشکل اصلی در زمینه آلودگی هوا، زیرساختی است.

وی افزود: عدم خروج خودرو‌های فرسوده، پایین بودن ظرفیت حمل‌ونقل عمومی، استفاده از خودرو‌های تک‌سرنشین و موتورسیکلت به صورت فراوان و نوع شهرسازی در پایتخت همه از عواملی است که سبب آلودگی هوا در پایتخت شده است.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: بلندمرتبه‌سازی و ایجاد ساختمان‌های ۲۰ تا ۲۵ طبقه سبب بسته شدن تونل گردش هوا در پایتخت را بسته است و از طرفی این برج‌ها کوره‌های گرمایشی به دلیل تأسیسات ساختمانی خود ایجاد می‌کنند و برای اینکه بتوانیم با آلودگی مقابله کنیم باید این نکات را در نظر گرفت.

نژادبهرام ادامه داد: اولویت اصلی برای مقابله با آلودگی هوا توسعه حمل‌ونقل عمومی است و از طرفی باید ترد خودرو‌های شخصی را در شهر محدود کرد و استفاده از خودرو‌های هیبریدی و برقی را توسعه داد. به نظرم تنگ‌تر کردن حلقه طرح ترافیک و مدیریت بیشتر آن سبب کاهش تردد خودرو‌ها در پایتخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت با همکاری شهرداری باید به میزان زیاد منابع و اعتبارات برای توسعه حمل‌ونقل عمومی اختصاص دهد که اخیراً معاون اول رئیس جمهور قول مساعد داده و امیدواریم اقدامات اساسی تا سه ماه دیگر برای توسعه حمل‌ونقل عمومی انجام گیرد.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران بیان داشت: ایجاد ظرفیت شغلی در محلات نیز سبب می‌شود که شهروندان مجبور نباشند از شرق به غرب و یا از شمال به جنوب تردد کرده و از وسیله نقلیه استفاده کنند این موضوع در منطقه ۲۲ شرایطش مهیا شد و به نظرم اگر برای سایر مناطق نیز مدنظر باشد نتایج بسیار مؤثری را به همراه دارد.
منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: