تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۸
وزارت بهداشت:

هیچ موردی از ابتلا به کرونا ویروس نداشته ایم/ مردم به شایعات توجه نکنند

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفت: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به کروناویروس جدید در کشور گزارش نشده است.

رویداد۲۴ کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت افزود: ساختار بیماریابی، شناسایی و مدیریت بیماری‌های واگیر در سراسر کشور براساس پروتکل‌های بین المللی و دستورالعمل‌های ملی فعال شده است.

وی با عنوان این مطلب که سیستم بهداشتی و درمانی کشور برای مواجهه با این بیماری آمادگی لازم را دارد، ادامه داد: در کلانشهر‌ها و پایتخت بیمارستان‌های معین با بخش ایزوله منفی آمادگی پذیرش مبتلایان احتمالی را دارند.

جهانپور گفت: تیم‌های واکنش سریع اورژانس کشور و آمبولانس‌های CBRNE جهت هرگونه انتقال و اقدام فوریتی در آمادگی به سر می‌برند، نظام آزمایشگاهی اقدامات تشخیصی لازم را آغاز نموده و نتایج قطعی آزمایشگاهی حاکیست موارد معدود مشکوک ارجاع شده، مبتلا به کرونا ویروس جدید نبوده اند.

جهانپور در ادامه افزود: به نظر می‌رسد سطح هوشیاری مناسبی در جامعه ایجاد شده و باید مراقبت کرد که این هوشیاری به اضطراب و نگرانی بی مورد بدل نشود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تاکید کرد: کروناویروس جدید با مبدا چین، فعلا واکسنی ندارد، دارویی هم برای آن ساخته یا تایید نشده است و اطلاع رسانی صریح، صحیح و به هنگام انجام می‌شود و هموطنان توجهی به شایعات، حواشی و مطالب غیرمستند که از منابع و مراجع رسمی حوزه سلامت صادر نشده، نداشته باشند.

جهانپور در خصوص اینکه گفته می‌شود این ویروس به پاکستان رسیده است، افزود: ظاهرا یک نفر مبتلا شده، اما این کشور امکان چک کردن این بیماری را ندارد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: