تاریخ انتشار: ۱۷:۱۹ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۸

بیست وچهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اخلالگران ارزی برگزار شد

بیست وچهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اخلالگران ارزی امروز (سه شنبه) در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی به ریاست قاضی موحدی آزاد و با حضور نماینده دادستان، وکلای مدافع و متهمان برگزار شد.

بیست وچهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اخلالگران ارزی برگزار شدرویداد۲۴ در ابتدای جلسه قاضی موحدی آزاد گفت: در جلسه قبل اطلاعات تعدادی از مطلعان اخذ شد و علی دیواندری اظهاراتی داشت که در ابتدای این جلسه صحبت‌های خود را مطرح می‌کند.
متهم دیواندری پس از قرار گرفتن در جایگاه گفت: از ریاست دادگاه تشکر می‌کنم که در جلسه رسانه‌ای فرصت پاسخ به من اختصاص داد و ریاست دادگاه را فردی بی طرف می‌دانم و به آن اعتقاد دارم.
وی ادامه داد: جلسه هفته گذشته جلسه تخریب من توسط نماینده دادستان بود و تخریب یک مدیر ضد تحریمی به نفع مملکت نبود.
این متهم اضافه کرد: نماینده دادستان با حرف‌های بی مبنا و غیر حقوقی اینجانب را هتک حرمت کرد.
وی افزود: بیش از نیمی از مطالب قهرمانی، نماینده دادستان خارج از کیفرخواست است و هدف او از بیان برخی مطالب مشخص نیست و اگر مدیری از قوه قضاییه در مظان اتهام است درست نبود که در دادگاه مطرح شود.
دیواندری گفت: صدا و سیما هم از یک دادگاه سه ساعته یک کلیپ دو دقیقه‌ای می‌سازد و تقاضا دارم که ریاست دادگاه بررسی کند که انتشار اخبار با چه هدفی صورت می‌گیرد.
وی افزود: برخی مطالب که توسط نماینده دادستان مطرح شد غیر حقوقی بود و برخی دیگر نیز خارج از کیفرخواست است و تمام اتهامات مطروحه در جلسه قبل را رد می‌کنم و به آقای قهرمانی اعلام می‌کنم که شما عاجز از ارائه مدارک هستید.
این متهم افزود: درباره خروج من از لیست تحریم‌ها سند رسمی وزارت امور خارجه را تقدیم می‌کنم که در آن به صراحت اعلام شده که من در سال ۹۴ به خاطر برجام از تحریم خارج شدم و تقاضا دارم که نماینده دادستان عذرخواهی کند.

وی ادامه داد: بنده تاکنون هیچ حمایتی از شخص خاصی انجام نداده‌ام. ۲۵۰ برگ اسناد ارائه داده‌ام و کیفرخواست با بغض نوشته شده و ۱۲۴ بار اسم من آورده شده است.
قاضی موحد بیان کرد: باید بابت این مطلب که کیفرخواست با بغض نوشته شده دلیل بیاورید. همچنین تعریض و کنایه به نماینده دادستان نیز درست نیست و به شما تذکر می‌دهم و این موضوع که جلسه قبل جلسه تخریب شما بوده است را تکذیب می‌کنم.


بیشتر بخوانید: خانه و آپارتمان که سهل است؛ دست اندرکاران فساد برای خود قصر خریده‌اند


قاضی گفت: شما پول‌ها را بدون وثیقه و تشریفات لازم به اشخاص مختلفی داده‌اید و مسئول هستید و تا به حال هیچ جوابی نیز نداده‌اید. چرا گذاشتید که سعادتی برود؟ شما حق دفاع دارید و باید نزاکت را در دادگاه رعایت کنید.
متهم دیواندری گفت: تعریضی به دادگاه و مستشاران انجام نداده‌ام.
قاضی تصریح کرد: شما مدیر عامل بانک بودید و پاسخ‌های قانع کننده‌ای ارائه نمی‌دهید. مطالب غیر مرتبط نیز بیان نکنید.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: