تاریخ انتشار: ۱۶:۵۸ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۸

پرسپولیس با پیروزی و صدرنشینی به استقبال استقلال رفت

تیم فوتبال پرسپولس در جریان هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال ایران برابر میزبانش صنعت نفت آبادان با یک گل به برتری رسید تا جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کند.

پرسپولیس

رویداد۲۴ در ادامه هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم فوتبال صنعت نفت آبادان از ساعت ۱۵ در ورزشگاه تختی آبادان میزبان پرسپولیس بود که این دیدار با برتری یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.

برای پرسپولیس در این دیدار احمد نوراللهی در دقیقه ۳۱ گلزنی کرد.

گزارش نیمه اول:

در ۱۵دقیقه نخست این دیدار شاهد بازی متعادلی بودیم و اگرچه زردپوشان صنعت نفت سعی داشتند با طراحی حملاتی در همان ابتدای کار دروازه پرسپولیس را باز کنند اما بی دقتی مهاجمان صنعت نفت اجازه نداد دروازه پرسپولیس باز شود. البته در مقابل شاگردان گل‌محمدی هم بعد از گذشت دقایق ابتدایی بازی، بازی را به تعادل کشیدند.

پرسپولیسی‌ها در دقیقه ۲۰ این دیدار روی حرکت خوب مهدی ترابی صاحب موقیت گل شدند اما ارسال این بازیکن با ضربه سر علیپور به دیرک دروازه برخورد کرد و در ادامه اوساگونا نیز توپ را به تیرک زد تا پرسپولیسی‌ها در گلزنی موفق نباشند.

در ادامه این دیدار و در دقیقه ۲۹ مجدمی پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد اما شوت او در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

در دقیقه ۳۱ بازی، مدافعان صنعت نفت پشت محوطه جریمه تیمشان روی علی علیپور مرتکب خطا شدند و در ادامه احمد نورالهی با استفاده از این فرصت، با یک ضربه ایستگاهی زیبا دروازه حریف را باز کرد.

در ادامه نیمه اول این دیدار اتفاق خاصی رخ نداد تا سرخ‌پوشان با یک گل و به عنوان برنده راهی رختکن شوند.

گزارش نیمه دوم:

آغاز نیمه دوم این دیدار با بازی هجومی پرسپولیس همراه بود. شاگردان گل‌محمدی که یک بر صفر از حریف پیش بودند، در نیمه دوم هم سعی داشتند با طراحی حملاتی از جناحین، دروازه حریف را با خطر روبه‌رو کنند اما در ابتدا موفق به این کار نشدند.

در مقابل زردپوشان صنعت نفت که روی پاس‌های کوتاه حساب باز کرده بودند، روی یکی دو فرصت می‌توانستند دروازه پرسپولیس را باز کنند. در دقیقه ۶۴ طالب ریکانی این فرصت را داشت که دروازه پرسپولیس را باز کند اما شوت او از کنار دروازه به اوت رفت. دقایقی بعد در دقیقه ۶۷ علی علیپور روی یک پاس در عمق صاحب توپ شد اما با دخالت دروازه‌بان صنعت نفت، نتوانست پرسپولیس را به گل دوم برساند.

در دقیقه ۷۲ شاگردان اسکوچیچ سعی داشتند با یک ارسال بلند دروازه پرسپولیس را با خطر روبه‌رو کنند اما عملکرد خوب شجاع خلیل‌زاده باعث شد توپ برگشت داده شود.

در ادامه این دیدار علی علیپور در دقیقه ۷۸ برای دومین بار با دروازه‌بان صنعت نفت تک به تک شد اما باز هم در گلزنی موفق عمل نکرد.


بشیتر بخوانید: پرتاب سنگ به پرسپولیسی‌ها در ورزشگاه تختی +فیلم


در ادامه این دیدار زرد پوشان صنعت نفت روی یکی دو فرصت نصفه‌ونیمه این شانس را داشتند تا به گل تساوی برسند اما عملکرد خوب مدافعان پرسپولیس اجازه نداد، سه امتیاز پرسپولیس به یک امتیاز تبدیل شود.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، مهدی ترابی (۸۴ محمد حسین کنعانی‌زادگان)، وحید امیری، علی علیپور و کریستین اوساگونا(۶۷ بشار رسن).

ترکیب نفت مسجدسلیمان: ناصر سالاری، عقیل کعبی، سید محمد فریشی، جعفر سلمانی، مهدی حنفی، مسلم مجدمی، محمد اهل‌شاخه، مصطفی احمدی، میلاد جهانی (۶۵ محمود مطلق‌زده)، طالب ریکانی و عیسی آل‌کثیر.

خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان