تاریخ انتشار: ۲۳:۳۰ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۸

کولبر سقزی بر اثر سرما جان باخت

فرماندار ویژه سقز گفت: یکی از کولبران (گروه سوم) که امروز در کولاک شدید برف ارتفاعات روستای میشیاو در بخش سرشیو گرفتار شده بود، به علت سرما جان خود را از دست داد.

مرگ کولبران

رویداد۲۴ کامل کریمیان شامگاه شنبه با اشاره به اینکه بامداد امروز ۲۳ کولبر در قالب سه گروه در منطقه میشیاو سرشیو گرفتار کولاک برف شده بودند، افزود: در مرحله اول امداد و نجات، ۱۵ نفر از آنان توسط نیرو‌های امدادی، سپاه ناحیه سقز، مردم محلی و امدادگران نجات یافته و به روستای مام سفیدین منتقل شدند و جستجو برای یافتن ۲ نفر دیگر از همراهان این افراد ادامه پیدا کرد.

وی اضافه کرد: پس از انتقال این ۱۵ نفر به منطقه امن، مشخص شد یک گروه ۶ نفره دیگر از کولبران نیز در این منطقه گرفتار کولاک شده‌اند که بلافاصله تیم‌های امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر همراه با اهالی روستا‌های منطقه و نیرو‌های امدادی تلاش برای یافتن این افراد را آغاز کردند.
بیشتر بخوانید: روایتی از شهدای نان/ داستان دردناک پدر و مادر فرهاد و آزاد خسروی از کولبری و مرگ فرزندانشان +فیلم
کریمیان با بیان اینکه پس از چند ساعت تلاش پنج نفر از این افراد سالم پیدا شده و به منطقه امن انتقال داده شدند، یادآور شد: متاسفانه نفر ششم از این افراد با هویت مشخص بدلیل سرمای هوا در ارتفاعات جان خود را از دست داده بود که بدلیل صعب العبوری منطقه و تاریک شدن هوا امکان انتقال جسدش میسر نشد.

وی تاکید کرد: تیم‌های امدادی تا روشن شدن هوا باید منتظر بمانند سپس عملیات انتقال جسد این کولبر به پایین را آغاز کنند که امیدواریم با مساعد بودن هوا این کار روز یکشنبه انجام شود.

فرماندار ویژه سقز در خصوص آخرین وضعیت ۲ کولبر دیگر که همراهانشان (۱۵ نفر) عصر امروز نجات یافته و به روستای مام سفیدین منتقل شدند، گفت: اطلاع دقیقی از وضعیت آن‌ها در دسترس نیست.

برخی منابع غیر رسمی و محلی از سالم بودن این ۲ کولبر و اینکه هم اکنون با توجه به شرایط نامساعد جوی در منطقه امنی بسر می‌برند، خبر دادند که این خبر از سوی مقامات مسوول تاکنون تایید نشده است.

رییس جمعیت هلال احمر سقز نیز گفت: از اوایل وقوع حادثه جمعیت هلال احمر سه تیم امداد کوهستان را به منطقه میشیاو سرشیو اعزام کرد و هنگام پیدا شدن ۱۵ نفر، چهار نفرشان که مصدومیت جزیی داشتند را مداوا کردند

فاضل منیعی یادآور شد: سرنوشت ۲ کولبر از این کولبران هنوز نامعلوم است و اطلاعات دقیقی در خصوص وضعیت آن‌ها در دست نیست، ولی بستگان و اقوام آن‌ها اعلام کردند در سلامت هستند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: کولبری ، کولبران
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: