نرخ طرح‌های ترافیکی برای سال آینده افزایش می‌یابد؟
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۸ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
رئیس کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورای شهر تهران از مخالفت شورای شهر با افزایش بی ضابطه نرخ طرح‌های ترافیکی در سال آینده خبر داد.

طرح‌ ترافیک

رویداد۲۴ محمد علیخانی در حاشیه یکصد و نود و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: پیشنهاد شهرداری افزایش ۶۰ درصدی عوارض ورود به محدوده‌های ترافیکی در سال آینده بود که مورد موافقت شورا قرار نگرفت و ما امروز موضوع را در صحن شورای اسلامی شهر تهران بررسی می‌کنیم.

وی افزود: ما در مدیریت شهری بسیاری از تعرفه‌ها را افزایش ندادیم و با کمیسیون برنامه و بودجه توافق کردیم که از افزایش بی رویه عوارض در سال آینده جلوگیری کنیم و باید بگویم که اگر لایحه تعیین عوارض ورود به محدوده‌های ترافیکی در سال آینده تصویب شود نرخ تعرفه افزایش معمولی دارد.


بیشتر بخوانید: کسر ۲ روز از سهمیه ۲۰ روزه به ازای هر تردد روزهای آلوده


رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: هدف طرح‌های ترافیکی براساس مصوبه شورای عالی ترافیک است و شورای شهر تنها نرخ آن را تعیین می‌کند و باید بگویم تا زمانی که حمل و نقل عمومی کامل نداشته باشیم نمی‌توان به فکر محدودیت عوارض سنگین باشیم. درآمد حاصل از اجرای محدوده‌های ترافیکی باید در جهت توسعه حمل و نقل عمومی استفاده شود. این موضوع مصوبه شورای شهر تهران است گرچه در این زمینه تخلفاتی انجام شده که ما در تذکراتی به شهردار تهران آن را مورد تاکید قرار دادیم.

 

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: