تاریخ انتشار: ۲۰:۱۳ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۸

شناسایی دو مورد دیگر ابتلا به کرونا در آلمان

وزارت بهداشت آلمان از شناسایی دو مورد دیگر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

شناسایی دو مورد دیگر ابتلا به کرونا در آلمانرویداد۲۴نشریه هاندلز بلات امروز (یکشنبه) گزارش داد که دو مورد دیگر ابتلا به ویروس کرونا در فرانکفورت شناسایی شده است.
«ینس اشپان» وزیر بهداشت آلمان با تایید این خبر گفت دو مورد مذکور از جمله افرادی بوده اند که در شهر ووهان چین، محل پیدایش و گسترش ویروس کرونا حضور داشته اند.
به گفته وی حال این افراد خوب است و هم اکنون در قرنطینه به سر می برند.
خبرگزاری فرانسه نیز از خروج ۲۵۰ شهروند کشورهای مختلف با هواپیمای فرانسوی از چین خبر داد. بر این اساس سرنشینان این هواپیمای مسافربری که ۶۵ نفر از آنها فرانسوی اند، در فرودگاهی نظامی واقع در حومه شهر مارسی پیاده شده اند و هیچیک از آنها علائم ابتلا به کرونا را نداشته اند.
دوشنبه گذشته وزارت بهداشت ایالت بایرن اعلام کرد، مردی از شهر استارنبرگ (در ۳۰ کیلومتری جنوب مونیخ) که به ویروس کرونای جدید آلوده شده تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفته و در قرنطینه بسر می‌برد.
وی با این حال اعلام کرد که خطر ابتلای مردم باواریا به این بیماری در حال حاضر "پایین" است.

تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است. این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود.

در معمولی‌ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا ، آلمان
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: