تاریخ انتشار: ۱۲:۰۱ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۸

چرا قالیباف با وجود پرونده اقتصادی تایید صلاحیت شد؟

سخنگوی قوه قضائیه در نوزدهمین نشست خبری این قوه درباره تایید صلاحیت قالیباف با وجود پرونده اقتصادی توضیحاتی ارائه کرد.

تایید صلاحیت ها

رویداد۲۴ خبرنگاری از تایید صلاحیت قالیباف با وجود پرونده اقتصادی سوال کرد که اسماعیلی گفت: نسبت به پرونده شهرداری تهران در دوره گذشته که بیشتر مربوط به نیروهای مسلح است که در ارتباط با قایم مقام شهردار وقت بود که توضیح دادم.

در این پرونده فردی که شما نام بردید (قالیباف) جزو متهمان نیست و اتهامی به ایشان نسبت داده نشده است. حدود ۸۰۰ پرونده در حوزه شهرداری رسیدگی شده و پرونده ها مختومه شده است، اگر کسی گزارش و دلایلی در ارتباط با اعمال مجرمانه دارد ما رسیدگی خواهیم کرد.

سوالی درباره احضار نمایندگان ردصلاحیت شده به دادسرا مطرح شد که سخنگوی قوه قضا پاسخ داد: قانون اساسی در ارتباط با مصونیت نمایندگان حکم واضحی دارد که خوب است خبرنگاران مطالعه کنند. مصونیت نمایندگان در راستای وظایف نمایندگی، رایی که می دهند و نطقی که می کنند است. چه کسی گفته اگر نماینده مجلس بیرون تصادف کرد، آیا نباید تعقیب شود؟ مصونیت نمایندگی در راستای وظایف نمایندگی است، آیا وظایف نمایندگی افترا زدن است؟ اتهامات این‌نماینده را نمی توانم بگویم ولی آیا وظیفه نمایندگی کتک زدن مردم و پول گرفتن از آنهاست؟


بیشتر بخوانید: ۲۸۳ نفر به آمار داوطلبان تایید صلاحیت شده استان تهران اضافه شد


او ادامه داد: موضوعات اعلامی جنبه اتهامی دارد و باید رسیدگی شود و برای این موضوعات با هیات نظارت بر رفتار نمایندگان‌ مکاتبه می کنیم که آیا اتهامات، جزو وظایف نمایندگی است یا نه.

اسماعیلی با بیان این که همه در برابر قانون یکسان هستند گفت: تعجب میکنم برخی وقتی تعقیب می‌شوند میگویند ما طبقه ممتاز هستیم و وقتی شکایت می کنند میگویند همه در برابر قانون یکسانند، یک منطق داشته باشیم، من از بیان موارد اتهامی منتسب به این نماینده معذورم.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: