تاریخ انتشار: ۱۷:۲۴ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۸
حجت الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در آیین پایانی سی‌وهفتمین جایزه کتاب سال و بیست‌و هفتمین جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران گفت: ولایت خداوند برای آن است که مردم را از تاریکی‌ها رهانده و نور و روشنایی را در مسیر مردم قرار دهد

روحانی

رویداد۲۴ حجت الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در آیین پایانی سی‌وهفتمین جایزه کتاب سال و بیست‌و هفتمین جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در تالار وحدت، گفت: بسیار خوشحال در ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی در جمع فرهیختگان، اندیشمندان، نویسندگان و اهل قلم حضور دارم. تردیدی نداریم رشد و افتخار امروز، آینده و دیروز ما هم در سایه علم، دانش و اندیشه است و ماندگاری آن در سایه کتابت و کتاب است.

وی ادامه داد: هدف از همه اینها، آن است که پیش‌روی جامعه و انسان‌ها، ما مسیر را برای مردم روشن کنیم. این نکته مهمی است که رساله و وظیفه ما تا کجاست و مردم ما تا چه حد، اختیار و حقوق آن را دارند که مسیری را انتخاب کنند.

رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ولایت خداوند برای آن است که مردم را از تاریکی‌ها رهانده و نور و روشنایی را در مسیر مردم قرار دهد، اظهار داشت: خداوند می‌گوید من می‌خواهم مسیر را روشن کنم و شما باید انتخاب کنید. انتخابگر بودن بسیار اهمیت دارد. یکی از مشکلات امروز جامعه این است که برخی فکر می‌کنند، بالاتر از نور وظیفه دیگری هم برعهده ماست.

روحانی با بیان اینکه انتخاب بر عهده مردم است، تصریح کرد: اینکه بپذیرند یا نپذیرند برعهده مردم است، اما باید مسیر را روشن کنیم و نگذاریم که تاریکی‌ها بماند. همه هدایت الهی برای روشن‌شدن مسیر است تا مردم راحت‌تر انتخاب کنند. انقلاب بزرگ ما که این روزها، برای چهل و یکمین بار به استقبال آن می‌رویم، بر مبنای آگاهی مردم و در اثر کتابت و کتاب و روشنگری بود.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: