تاریخ انتشار: ۱۸:۳۴ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران از امکانات و ساختار شناسایی، غربالگری مراقبت و مدیریت بیماری‌های واگیر فعال جهت مقابله با ویروس کرونا ۲۰۱۹ و محل اسکان و قرنطینه دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان بازدید کرد.

بازدید نماینده سازمان جهانی بهداشت از قرنطینه دانشجویان بازگشته از ووهانرویداد۲۴ کریستف هاملمان روز یکشنبه در بازدید از محل قرنطینه دانشجویان بازگشته از ووهان چین بیان کرد: از هتلی که دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان ۵ روز اخیر در قرنطینه هستند بازدید کردم. همه این دانشجویان از شهر ووهان به ایران بازگشته و بعد از رسیدن به فرودگاه تهران، مستقیم به این محل آمدند و باید ۱۴ روز در قرنطینه باشند. این اقدام برای مهار ویروس کرونا جدید انجام می‌شود تا اطمینان پیدا کنیم که افراد بازگشته سالم هستند و این پروسه در سایر کشورها نیز به همین روش انجام می شود.

وی افزود: با تعدادی از دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان گفت‌وگو کردم و تمام افرادی که در این قرنطینه بودند از خدمات ارائه شده توسط وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران رضایت کامل داشتند و از سختی‌هایی که در شهر ووهان داشتند به من مطالبی گفتند که در آن زمان از سوی سفارت ایران در چین نیز خدمات بسیار خوبی را دریافت و مقامات ایران و چین، هماهنگی و حمایت های لازم از آنها برای بازگشت به ایران را کرده بودند.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: قرنطینه و ماندن ۱۴ روز در یک محل شاید برای دانشجویان ایرانی ساده نباشد، اما در صحبت‌هایی که با آنها داشتم متوجه شدم خدمات مورد نیاز آنها انجام شده و آنها احساس رضایت دارند و افرادی در محل قرنطینه برای برآورده کردن نیازهای اولیه این دانشجویان حضور دارند.

هاملمان افزود: فرآیند تهیه و آماده سازی غذا برای دانشجویان حاضر در قرنطینه بسیار خوب برنامه ریزی شده و منجسم است و دانشجویان علاوه بر تقدیر از خدمات وزارت بهداشت، از حمایت های روانی نیز تشکر کردند. فرصت ورزش هم برای این دانشجویان فراهم شده و همه آنها به دستگاه های ارتباطی و تلفن های همراه خود دسترسی دارند و به راحتی می توانند با خانواده های خود ارتباط برقرار کنند.

وی اظهار داشت: خانواده های دانشجویان بازگشته از چین، بیشتر از خود آنها نگرانی دارند و به عنوان نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران به مردم و خانواده های دانشجویان ایرانی اطمینان می دهم هیچ مشکلی در محل قرنطینه آنها وجود ندارد و همه اقدامات به درستی در حال انجام است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران اظهار کرد: ایران برای پیشگیری از ویروس کرونا جدید در آمادگی کامل قرار دارد و اطمینان داریم افرادی که از چین به ایران بازگشته اند سالم و بدون ابتلا به این ویروس هستند و از نظر سلامت فیزیکی و روانی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند و آمادگی دارند که با قدرت تمام ۹ روز دیگر در قرنطینه باشند.


بیشتر بخوانید: ویروس کرونا، ۹ روز روی سطوح آلوده باقی می‌ماند


هاملمان بیان کرد: از کمک های وزارت بهداشت به ویژه مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تشکر می کنم و می دانیم که ایران در زمینه مهار بیماری ها به ویژه بیماری‌های واگیر از قدرت و توانمندی قابل ملاحظه ای برخوردار است و این توانایی را به خوبی در بحران‌ها و بلایا از جمله سیلاب های گسترده ابتدای امسال نشان داده است.

وی افزود: یکی از مهمترین ستون های مهار و کنترل بیماری ها در کشور، همکاری دو جانبه و قوی بین سازمان اورژانس کشور و مرکز مدیریت بیماری های واگیر است و به طور روزانه و مستمر با مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در ارتباط هستیم و سطح بسیار بالایی از خدمات به دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان ارائه شده که جای تقدیر دارد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: