تاریخ انتشار: ۱۹:۲۸ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۸
وزیر دفاع اسرائیل مدعی شد که این رژیم با آمریکا برای مقابله مشترک با اقدامات ایران به توافق رسیده و در این راستا آمریکا در عراق فعالیت خواهد کرد و رژیم صهیونیستی نیز در سوریه فعال خواهد بود.

وزیر دفاع اسرائیل

رویداد۲۴ نفتالی بنت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز شنبه مدعی شد که این رژیم با واشنگتن برای مقابله با "تلاش‌های تهران برای ساخت کریدوری که از عراق و سوریه می‌گذرد و از آن برای انتقال نیروی انسانی و تجهیزات نظامی و منابع به لبنان و دریای مدیترانه استفاده می‌شود"، متحد شده‌اند.

وی در این خصوص گفت: من با همتای خود، مارک اسپر دیدار کردم و بر سر جزئیات همکاری‌های خود توافق کردیم. آن‌ها عراق را می‌گیرند و ما سوریه را!
بیشتر بخوانید: چرا درگیری اسرائیل با ایران در سال ۲۰۲۰ شکل متفاوتی خواهد گرفت؟
پنتاگون از اظهار نظر در این خصوص خودداری کرده، اما تصریح کرد که واشنگتن به همکاری نظامی با رژیم صهوینیستی و غلبه بر داعش در عراق ادامه خواهد داد.

بنت همچنین مدعی شد که این رژیم عملیات‌هایی را در سوریه علیه ایران انجام داده است. وی در این باره گفت: ما حملاتمان را علیه ایران، نفوذ ایران، پایگاه‌های ایران، موشک‌های زمین به هوای ایران، جنگجو‌های ایرانی، شبه نظامیان ایران در سوریه و ... تشدید کرده‌ایم.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: