تاریخ انتشار: ۱۷:۱۶ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۸
بودجه وکلای تسخیری در لایحه ۹۹ به ۱۰ میلیارد تومان رسیدمعاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اعتبار و بودجه وکلای تسخیری و معاضدتی در لایحه بودجه به ۱۰ میلیارد تومان رسیده است.

بودجه وکلای تسخیری در لایحه ۹۹ به ۱۰ میلیارد تومان رسیدرویداد۲۴ لعیا جنیدی بعدازظهر پنجشنبه در جمع کانون وکلای استان مازندران، تلاش برای حفظ نظم و عدالت را از جمله نیازمندی‌ها برشمرد و گفت: شناسنامه ملی برای کانون وکلای دادگستری و برخی شصیت های هویت این نهاد را به خطر انداخته است.

وی با بیان اینکه کانون وکلا دارای قدمت و سابقه ۷۰ ساله است، تصریح کرد: دریافت شناسه برای کانون وکلا رد قالب مؤسسه هویت این نهاد را به خطر انداخته است و اکنون این کانون با سابقه باید با شیوه یک مؤسسه خود را ثبت کند که با ان مخالف هستیم.

وی حمایت از حقوق شهروندی را از جمله دستاوردهای دولت بیان کرد و گفت: تعیین ردیف بودجه برای وکالت معاضدتی و تسخیری در گذشته وجود نداشت و امکان پذیر نبود اما پارسال موفق شدیم اصل موضوع اعتبارات وکلای معاضدتی و تسخیری را وارد لایحه بودجه کنیم.

جنیدی با عنوان اینکه بودجه و اعتبارات وکلای تسخیری به هشت میلیارد ریال در سال جاری رسید گفت: این بودجه در لایحه بودجه سال ۹۹ با رشد ۲۵ درصدی به ۱۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: