تاریخ انتشار: ۱۹:۱۶ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۸
یک زن ۸۰ ساله مبتلا به ویروس ناشناخته «کرونا» در یکی از استان‌های واقع در نزدیکی «توکیو» پایتخت ژاپن جان خود را از دست داد.

کرونا در ژاپن هم قربانی گرفترویداد۲۴ یک زن 80 ساله مبتلا به ویروس ناشناخته «کرونا» در یکی از استان‌های واقع در نزدیکی «توکیو» پایتخت ژاپن جان خود را از دست داد.

یک زن ۸۰ ساله مبتلا به ویروس «کرونا» در استان «کاناگاوا» در نزدیکی «توکیو» پایتخت ژاپن جان خود را از دست داد و به اولین فردی در این کشور تبدیل شد که قربانی این ویروس ناشناخته شده است.

بنا به گزارش خبرگزاری «ان اچ کی» ژاپن، «کاتسانوبو کاتو» وزیر بهداشت ژاپن امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که اولین شهروند ژاپنی مبتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده است.

اعلام این خبر در حالی است که مقامات دولت چین امروز اعلام کردند که تعداد تلفات مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۳۱۰ نفر رسیده و مسئولان استان هوبی چین اعلام کرد که روز چهارشنبه ۲۴۲ نفر در این استان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

جدیدترین اخبار مربوط به این ویروس کشنده حاکی از آن است که وزارت بهداشت سنگاپور نیز امروز هشت مورد جدید ابتلا به این ویروس را تأیید کرد که مجموع مبتلایان به کرونا در این شهر را به ۵۸ تن افزایش داد.

آنطور که وزارت بهداشت سنگاپور گزارش کرده است، تمامی موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا، سابقه سفر به چین را داشتند و ۱۵ مورد ابتلا به این ویروس به طور کامل بهبودی یافته‌اند و از بیمارستان مرخص شده‌اند و ۴۳ نفر باقیمانده در بیمارستان تحت درمان هستند و حال هفت نفر از آنها وخیم اعلام شده و در بخش «آی سی یو» بستری هستند.

از طرف دیگر، شورای اتحادیه اروپا از کشورهای عضو درخواست کرد تا اقداماتی را در جهت تقویت همکاری در خصوص این ویروس جدید انجام دهند.

رادیو ملی آمریکا (ان پی آر) نیز امروز گزارش کرد که در کشتی مسافربری «دایموند پرینس» که بعلت شیوع ویروس کرونا در ژاپن تحت قرنطینه قرار گرفته است، ابتلای ۴۴ نفر دیگر از مسافران این کشتی از جمله ۲۹ تن از شهروندان ژاپنی به این ویروس ناشناخته مورد تأیید قرار گرفته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این کشتی مسافربری با سه هزار و ۷۰۰ مسافر هفته گذشته در بندر «یوکوهاما» تحت قرنطینه قرار گرفت و هم‌اکنون با تأیید ابتلای ۴۴ نفر از مسافران به این ویروس، مجموع مبتلایان به این ویروس کشنده در این کشتی به ۲۱۸ تن افزایش یافته است.

طبق گزارش شبکه «تی آر تی»، قرنطینه کشتی مسافربری دایموند پرینس تا ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن ماه) ادامه خواهد داشت.

در پی افزایش تلفات ویروس کرونا به یکهزار و ۳۱۰ نفر و مبتلایان به این ویروس به حدود ۶۰ هزار نفر، دولت چین تدابیر خود برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس را افزایش داده است.

رسانه‌های محلی چین امروز همچنین گزارش کردند که «جیانگ چائولیانگ» دبیر و نماینده اول حزب کمونیست در استان «هوبی» و «ما گواژانگ» دبیر اول حزب کمونیست در ووهان از سمت‌های خود برکنار شدند.

«یینگ یونگ» شهردار شانگهای جایگزین چائولیانگ و «وانگ ژونگلین» دبیر اول حزب کمونیست در «جینان» قرار است مسئولیت این حزب را در ووهان برعهده بگیرد.

این ویروس جدید که هنوز در سازمان‌های مانند بهداشت جهانی یا سی.دی.سی نامی برای آن انتخاب نشده، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است.

این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند و یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد شد.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: