تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
رهبر انقلاب در دیدار مداحان و ذاکران اهل‌بیت:
رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: جامعه مدّاح یک کار بزرگی بر عهده دارد و آن عبارت است از مدیریّت شادی و عزای جامعه؛ شما در حقیقت شادی‌های معنوی، و عزا‌های اساسی و قلبی و عمیق را مدیریّت می‌کنید، جهت می‌دهید، هدایت می‌کنید.
رهبر انقلاب
رویداد۲۴ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام رهبری، آیت الله خامنه‌ای صبح امروز همزمان با عید ولادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها، در دیدار هزاران نفر از مداحان و ذاکران اهل‌بیت اظهار داشتند: جامعه مدّاح یک کار بزرگی بر عهده دارد و آن عبارت است از مدیریّت شادی و عزای جامعه؛ شما در حقیقت شادی‌های معنوی، و عزا‌های اساسی و قلبی و عمیق را مدیریّت می‌کنید، جهت می‌دهید، هدایت می‌کنید.

ایشان افزودند: آن جوامعی که این وضعیّت را ندارند، این مجالس را ندارند، این گریه‌ها را، این شادی‌ها را ندارند، آن‌ها این خلأ را احساس می‌کنند و بنده اطّلاع دارم یک جوری می‌خواهند این خلأ را درست کنند، پُر کنند، و نمی‌شود؛ این کار شما است.

رهبر انقلاب اسلامی بیان کردند: سنّت این کار هم مربوط به امروز و دیروز نیست؛ از زمان ائمّه (علیهم السّلام) است. اینکه شما می‌بینید دعبل را یا امثال این بزرگواران را این جور تشویق می‌کنند، تحریص می‌کنند، پای شعرشان می‌نشینند، آن‌ها را وادار می‌کنند به ادامه این کار، این همین کاری است که امروز شما دارید می‌کنید.

آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: از بعد از حادثه کربلا یک کار رایجی شد که عزاداری کنند برای شهیدان و ائمّه (علیهم السّلام) این را ترویج می‌کردند، که تا امروز هم باقی مانده؛ و بر خلاف آنچه بعضی تصوّر می‌کردند ــ در یک برهه‌ای یک گرایشات روشنفکرانه‌ای در بعضی بود که [عزاداری]گریه و ضعف و مانند این چیز‌ها است ــ گریه در مجالس شهیدان گریه‌ی ضعف نیست، گریه‌ی اراده است، گریه‌ی عزم است، گریه‌ی تبیین احساسات عالی یک انسانِ وسطِ میدان است.

ایشان افزودند: عزاداریِ شهدا امروز همین جور است؛ امروز تشییع جنازه‌ی شهدا، مجلس عزای شهیدان، تکرار نام شهیدان، عزا است، گریه هم در آن هست، امّا وسیله‌ای برای احساس عزّت، احساس قدرت و احساس شجاعت است.

رهبر انقلاب اسلامی یادآورشدند: [در تشییع]همین شهید عزیز اخیرمان، شما ببینید چه اتّفاقی در سرتاسر کشور افتاد؛ نه فقط کشور ما، در بیرون از این کشور هم [تشییع]این شهدای عزیز اخیر ــ شهید سلیمانی و ابومهدیِ مهندس و دیگران ــ چه حادثه‌ی عظیمی را به وجود آورد! جهت‌یابی و جهت‌دهی مجالس عزا به این معنا است؛ یعنی شما‌ها مجالس عزا را و عزا‌های مردم را در آن جهتی که مورد نظر ائمّه (علیهم السّلام) است و مورد نیاز جامعه است میتوانید هدایت کنید و پیش ببرید.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
0
0
چه قدر ما بدبختیم که باید یه مشت مداح بی‌سواد شادی و غم‌مان را مدیریت کنند، اختیار شادی و غم هم از ما گرفته شده!!!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: