تاریخ انتشار: ۱۳:۱۱ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
رییس دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
سفر دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس به قم در هفته گذشته باعث شد این شایعه ایجاد شود که آنها مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند. رییس دانشگاه تربیت مدرس می‌گوید موضوع ابتلای دانشجویان خوابگاهی تربیت مدرس به کرونا حقیقت ندارد و همگی آنها سالم هستند.

تربیت مدرس ویروس کرونا

رویداد۲۴ روزهای اخبار ضد و نقیض زیادی درباره ابتلای افراد به ویروس کرونا شنیده می‌شود و بازار شایعات داغ است. خوابگاه‌های دانشجویی همگی در حال تعطیل شدن است. شنیده شده چند نفر از دانشجویان به خاطر شلوغی خوابگاه‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند. یکی از این اخبار، خبر ابتلای چهار دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس بود که گفته شد دانشجویان به تازگی به قم سفر کرده و در حال حاضر در خوابگاه چند صد نفری دانشگاه اقامت دارند. 

محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس درباره گسترش کرونا در این دانشگاه توضیحاتی داده است. او به رویداد۲۴ می‌گوید: خبر ابتلای چهار دانشجو صحت ندارد و این خبر ظاهرا در گفتگوی خبرنگار خبرگزاری مهر با چند تن از دانشجویان کشاورزی بود که ربطی به دانشگاه تربیت مدرس نداشت.

او تاکید کرد مساله کنترل بیماری از اول بهمن ماه در دستور کار دانشگاه ما بوده، اگرچه وزارت علوم در یک هفته اخیر ابلاغیه‌ها را صادر کرده است.

احمدی با بیان اینکه تاکنون هیچ گونه مورد ابتلا به ویروس کرونا در دانشگاه نداشتیم، در مورد اردوی قم چند تن از دانشجویان این دانشگاه گفت: حدود ۳۰ دانشجوی ما دو هفته پیش سفری به جمکران داشتند که نگران آنها بودیم. یک یا دو نفر از این جمع سرما خوردگی داشتند و این شایعه بین خوابگاه‌‍‌های ما پخش شده که نکند اینها مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند. با پیگیری و کنترل مرکز درمان و بهداشت دانشگاه که تک تک دانشجویان حاضر در این اردو را معاینه کردند، رفع شبهه شد و معلوم شد که هیچ عارضه‌ای نبوده و با مشورت دانشکده پزشکی مشخص شد اینها کاملا عاری از کرونا بودند.


بیشتر بخوانید: تایید ابتلای دانشجوی خواجه‌نصیر به کروناویروس پس از اعلام منفی بودن تست‌های پیشین!


رییس دانشگاه تربیت مدرس در مورد برنامه دانشگاه برای تعطیلی کلاس‌ها و خوابگاه گفت: برنامه ما مطابق وزارت علوم تعطیلی خوابگاه‌ها بوده که اگر بچه‌ها هر کدام در این جریان نگرانی داشته باشند رفع شود. تعطیلی خوابگاه هم برای این بوده که دانشجویان به صورت دسته جمعی جایی نباشند و تا آخر هفته هم خوابگاه‌ها را خالی کردیم.


رییس دانشگاه افزود: تمامی نگرانی ما بابت دانشجویانی که سفر به قم داشتند با تست‌هایی که انجام شد و کنترل‌های صورت گرفته برطرف شد، چرا که تست همه دانشجویان منفی بود و آنها مرخص شدند و به شهرستان خودشان هم برگشتند.

او در مورد اینکه آیا دانشگاه‌ها و مراکز آموزش پزشکی به کیت کنترل کرونا دسترسی دارند، گفت : دانشگاه‌ها مطابق پروتکل وزارت بهداشت چند تست ساده از عوارض موجود این ویروس را نسبت به دانشجویایی که عوارض ظاهری داشته و دارند انجام می‌دهند. اگر شباهتی مثل سرفه خشک، تنگی نفس و عدم امکان نگه داشتن نفس داشتند، ما قرار بود فرد مشکوک را به بیمارستان امام خمینی و سینا که کیت کنترل را دارند، بفرستیم اما تا جایی که من اطلاع دارم هیچ یک از این موارد در این سه هفته به بیمارستان ارجاع داده نشدند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: