تاریخ انتشار: ۲۰:۴۱ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
برد مهم در بهترین زمان؛
شاگردان گل‌محمدی با عملکردی برتر نسبت به شهرخودرو به برد ارزشمندی رسیدند و از دیگر مدعیان فاصله گرفتند.

پرسپولیس ۳- شهرخودرو ۱؛ فرارِ سریع در کورسرویداد۲۴ پرسپولیس بعد از کسب دو پیروزی و یک مساوی با یحیی گل‌محمدی در لیگ برتر، اکنون سعی در به دست آوردن یک برد دیگر دارد و می‌خواهد در هفته‌ای که سپاهان و استقلال نتوانستند به موفقیت برسند و از کورس قهرمانی عقب ماندند، از سد شهرخودرو عبور کند تا شرایط خود را در صدر جدول بهبود ببخشد ولی در آن سوی میدان مشهدی‌ها نیز با انگیزه مضاعفی پای به این دیدار گذاشتند و امیدوار هستند مانع از برتری پرسپولیس شوند و حتی با گرفتن سه امتیاز، موقتا به رده دوم جدول صعود کنند.


هفته بیست و یکم لیگ برتر؛ پنج‌شنبه: 98/12/08 ؛ ساعت 18:30
استادیوم: آزادی/ بدونِ تماشاگر
داور: علی صفایی/ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی و علی‌اکبر نوری؛ داور چهارم: علیرضا مرادی؛ کمک داوران پشت دروازه: امیر عرب‌براقی و علی‌اصغر مومنی/ ناظر داوری: نادر جعفری.


پرسپولیس تهران

بوژیدار رادوشوویچ
محمدحسین کنعانی‌زادگان
شجاع خلیل‌زاده
مهدی شیری
محمد نادری
کمال کامیابی‌نیا
احمد نوراللهی
بشار رسن(84- کریستین اوساگوآنا)
مهدی ترابی(90- سیامک نعمتی)
وحید امیری
علی علیپور(3+90- امید عالیشاه)


سرمربی: یحیی گل‌محمدی

 

شهرخودرو مشهد

سید مهدی رحمتی
محمدحسین مرادمند
علی نعمتی
فرشاد فرجی
محمدعلی فرامرزی
علی نبی‌زاده(71- علی طاهران)
اکبر صادقی
روح‌الله سیف‌اللهی
امین قاسمی‌نژاد
مرتضی خراسانی(78- میرسلاو اسلاوو)
حسین مهربان(60- محمد قاضی)


سرمربی: مجتبی سرآسیایی

 

اخطار:

علی نعمتی(77) فرشاد فرجی(81) از شهرخودرو

وحید امیری(5+90) از پرسپولیس

 

شرح گل:

پرسپولیس 1 - شهرخودرو صفر (دقیقه 9: وحید امیری): پاس در عمق ترابی از میانه زمین به علی علیپور رسید که او پس از عبور از سد محمدحسین مرادمند و یک سر توپ، مجددا به ترابی پاس داد که او نیز فرصت را در اختیار وحید امیری قرار داد تا این بازیکن با ضربه بغل پای چپ گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند.

پرسپولیس 2 - شهرخودرو صفر (دقیقه 16: بشار رسن): پاس رو به جلوی احمد نوراللهی در میان تعلل مدافعان شهرخودرو به وحید امیری رسید که پاس به بغل او را بشار رسن با شوت تماشایی به طاق دروازه شهرخودرو تبدیل به گل دوم پرسپولیس کرد.

پرسپولیس 2 - شهرخودرو 1 (دقیقه 52: فرشاد فرجی): ارسال زیبای روح‌الله سیف‌اللهی از روی ضربه ایستگاهیِ سمت چپ زمین را فرشاد فرجی با ضربه پشت سر تماشایی به کنج دروازه پرسپولیس فرستاد.

پرسپولیس 3 - شهرخودرو 1 (دقیقه 64: مهدی ترابی): پنالتی اعلام شده به سود پرسپولیس را مهدی ترابی برخلاف جهت مهدی رحمتی که به سمت راست دروازه شیرجه رفته بود، زد تا گل سوم سرخ‌ها به نام او ثبت شود.


لحظات حساس

دقیقه 3: شوت تماشایی سیف‌اللهی از روی ضربه ایستگاهی را رادوشوویچ با شیرجه بلند و واکنش خوبی راهی کرنر کرد.

دقیقه 11: ترابی به زیبایی از سد سیف‌اللهی گذشت، اما پاس در عرض او را رحمتی با پا به کرنر فرستاد.

دقیقه 13: پاس در عمق علیپور به نادری تبدیل به یک فرصت جدی برای پرسپولیس شد که شوت مدافع چپ پیشتاخته سرخ‌ها به بیرون رفت.
دقیقه 13: ترابی یک موقعیت جدی دیگر ترتیب داد که این بار حرکت او از سمت چپ زمین و پاس در عرض این بازیکن را مدافعان شهرخودرو از مقابل پای علیپور دفع کردند.

دقیقه 24: پرتاب اوت وحید امیری و برگشت توپ توسط فرشاد فرجی به بشار رسن رسید، اما ضربه روی پای او از پشت محوطه جریمه تبدیل به گل نشد و به بیرون رفت.

دقیقه 43: پاس مهربان و شوت پای چپ فرامرزی را رادوشوویچ مهار کرد.

دقیقه 45: امین قاسمی‌نژاد بهترین فرصت گلزنی را برای حسین مهربان فراهم کرد، اما شوت او را رادوشوویچ و در ادامه خلیل‌زاده اجازه ندادند تبدیل به گل شود و توپ توسط مدافع پرسپولیس از محوطه جریمه این تیم دور شد.

دقیقه 48: بازیکنان پرسپولیس قصد داشتند با یک کار تمرین شده روی یک ضربه ایستگاهی دروازه شهرخودرو را باز کنند، اما با وجود اینکه با پاس ترابی، ارسال نوراللهی و ضربه علیپور به گل رسیدند ولی این گل بخاطر حضور مهاجم پرسپولیس درآفساید، مردود اعلام شد.
دقیقه 49: سرتوپ و شوت فنی ترابی با اختلاف از کنار دروازه شهرخودرو به بیرون رفت.

دقیقه 53: سانتر سیف‌اللهی از روی ضربه آزاد میانه زمین نزدیک بود یک گل دیگر را برای شهرخودرو به همراه داشته باشد، اما دفع ناقص مدافعان پرسپولیس را کامیابی‌نیا سراسیمه به کرنر فرستاد.
دقیقه 54: شوت پشت محوطه نبی‌زاده از کنار دروازه پرسپولیس عبور کرد.

دقیقه 59: حرکت تکنیکی ترابی و شوت زمینی او را مهدی رحمتی جمع کرد.

دقیقه 63: مهدی ترابی فرار سریع و چشم‌نوازی از میانه زمین انجام داد، اما با وجود اینکه دو بار از سد پیراهن کشیدن‌های علی نبی‌زاده عبور کرد، در نهایت در محوطه جریمه شهرخودرو با تکل نبی‌زاده سرنگون شد تا علی صفایی به سود پرسپولیس اعلام پنالتی کند.

دقیقه 86: ارسال پای چپ فرامرزی و ضربه سر محکم محمد قاضی را رادوشوویچ با واکنش خوبی راهی کرنر کرد.
دقیقه 87: پاس فرامرزی و ارسال سیف‌اللهی را رادوشوویچ در دو مرحله مُشت کرد و در ادامه یک کرنر مجددا برای شهرخودرو به دست آمد.
دقیقه 87: سانتر سیف‌اللهی از کرنر و ضربه سر قاضی از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 88: شوت اکبر صادقی به سمت دروازه پرسپولیس در میانه راه به کنعانی‌زادگان برخورد کرد و دفع شد.
دقیقه 89: ضربه سر ناگهانی اسلاوو روی توپ ارسالی از جناح چپ زمین را رادوشوویچ به خوبی دفع کرد.
دقیقه 90: شوت فنی تماشایی امین قاسمی‌نژاد از پشت محوطه جریمه با کمترین فاصله از کنار تیرک عمودی دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.


در حاشیه

* پرسپولیس و شهرخودرو در بازی امروز بازیکن محروم ندارند.

* در پنجمین دقیقه وقت‌های تلف شده وحید امیری به شدت نسبت به عدم اعلام خطای هند پنالتی معترض بود که علی صفایی چنین اعتقادی نداشت و به او کارت زرد نشان داد.

منبع: ورزش سه
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: