تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز (سه‌شنبه) روند افزایش نسبی دمای هوا در کشور آغاز می‌شود و تا جمعه ادامه دارد.
افزایش دما
رویداد۲۴ کبری رفیعی افزود: امروز بعدازظهر سامانه بارشی که در برخی نقاط کشور فعال است از مرز‌های شرقی خارج شده و جوی به نسبت پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد شد.

وی اظهار داشت: ضمن اینکه وزش باد شدید برای مناطق شرق و جنوب شرق کشور و استان کرمان پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت در مناطق ذکر شده به جز استان کرمان تا پنجشنبه ادامه دارد و وزش باد شدید در برخی مناطق همراه با خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش میدان دید افقی خواهد بود.

رفیعی ادامه داد: از اواخر وقت جمعه با ورود سامانه بارشی دیگری بارش پراکنده باران در شمال غرب کشور آغاز می‌شود که روز شنبه گستره بارش به مناطق غربی، دامنه‌های زاگرس و البرز جنوبی می‌رسد.

به گفته وی امروز بعد از ارتفاع موج در خلیج فارس کاسته می‌شود و دریای عمان به ویژه شرق آن نیز تا پنج شنبه مواج است.

تهران غبار محلی گاهی وزش باد

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز تهران صاف و غبار محلی در بعد از ظهر افزایش باد، شب نیز غبار محلی گاهی وزش باد خواهد داشت، کمینه دمای امروز صبج پایتخت ۶ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۱۸ درجه بالای صفر خواهد رسید، با آغاز روند افزایشی دما، تا جمعه دمای تهران به ۲۱ درجه بالای صفر خواهد رسید.

رفیعی گفت: شهرکرد با دمای ۱۱ درجه زیر صفر و اهواز ۲۹ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: