تاریخ انتشار: ۲۲:۱۵ - ۰۲ فروردين ۱۳۹۹

بیش از ۳۱ میلیون نفر برای ویروس کرونا غربالگری شدند

معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد که تاکنون بیش از ۳۱ میلیون نفر در طرح بیماریابی و غربالگری ویروس کرونا در کشور مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.
غربالگری ویروس کرونا
رویداد۲۴ علیرضا رییسی عصر شنبه درباره آخرین وضعیت اجرای طرح بیماریابی و غربالگری ویروس کرونا در کشور گفت: بر اساس آمار‌ها تاکنون ۳۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در طرح بسیج ملی مبارزه کرونا مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: امروز حدود یک میلیون نفر از طریق سامانه salamat.gov.ir وارد سیستم شدند و با وجود اینکه روز تعطیل بود، ۵۶ هزار نفر از همکاران بهداشتی پشت سامانه‌ها و تلفن‌ها بوده و به سوالات مردم پاسخ داده‌اند.

رییسی افزود: نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر از افرادی که نگرانی‌هایی داشته و تماس گرفته‌اند، هم تعیین تکلیف شدند.

معاون وزیر بهداشت گفت: در شاهرود حدود ۴۲ درصد از مردم غربالگری شده‌اند. سمنان، قزوین، زنجان، گیلان، خلخال، تبریز، اردبیل، کرمانشاه، لرستان، یاسوج، شیراز، ایرانشهر و زابل مشارکت فراوانی در این طرح داشته‌اند و امیدواریم در روز‌های آینده درصد غربالگری و مشارکت مردم در این بسیج بالاتر برود.

وی اظهار کرد: خواهش ما این است که برای این دو هفته تعطیلی در خانه بمانید. درصد زیادی از مردم این مورد را رعایت می‌کنند، اما متاسفانه درصدی از مردم هم به سفر رفته‌اند که این موضوع خطرناک است. البته به افرادی که به هر دلیل به سفر رفته‌اند هم می‌خواهیم در خانه بمانند و از رفتن به مهمانی و حضور در جمع خودداری کنند. زیرا اگر این افراد سالم باشند هم امکان دارد که مبتلا شوند و وقتی به شهر خود برگشتند، سایر افراد را مبتلا کنند.

تاکنون ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۵۵۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۶۳۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: