تاریخ انتشار: ۱۶:۰۷ - ۰۴ فروردين ۱۳۹۹
نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است کودکان نیز به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند، اما علائم این بیماری در آن ها، خفیف‌تر از بزرگسالان است؛ با این حال، یک کودک ۷ ماهه در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا و در بیمارستان بستری شد.

شمار مبتلایان به کرونا

رویداد۲۴  نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است کودکان نیز به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند، اما علائم این بیماری در آن ها، خفیف‌تر از بزرگسالان است.

محققان چینی، ۷۳۱ مورد قطعی ابتلا و ۱۴۱۲ مورد مشکوک به ویروس کرونا در میان کودکان را مورد بررسی قرار دادند؛ بیشتر این کودکان دارای علائم خفیفی بودند و تنها یک کودک از میان آن ها، جان باخته بود.

در این مطالعه مشخص شد تنها حدود ۶ درصد کودکان دارای علائم شدید و وضعیت بحرانی بودند این در حالی است که بروز موارد شدید در بین بزرگسالان، به طور میانگین ۱۸.۵ درصد است.

این پژوهشگران گفته اند هنوز مشخص نیست که چرا کودکان مبتلا به ویروس به اندازه بزرگسالان بیمار نمی‌شوند. یکی از محققین این مطالعه علت این امر را این گونه تشریح می‌کند: ممکن است شکل و وضعیت گیرنده‌های ویروس کرونا در بدن کودکان با بزرگسالان تفاوت داشته باشد یا اینکه بزرگسالان بیش از کودکان مورد مطالعه قرار گرفته باشند. با این حال، مطالعاتی نیز درباره کودکان و مادران باردار نیز انجام شده که نشان داده در این گروه افراد، بیماری‌های شدید مشاهده نشده است. به نظر من، پاسخ ایمنی کودکان با بزرگسالان تفاوت‌هایی دارد.

وی همچنین می‌گوید: بیش از ۹۰ ٪ کل کودکان مورد مطالعه بدون علامت بودند و یا علائم خفیف و عمومی بیماری را نشان می‌دادند و حدود ۱۳ ٪ از کودکانی که ویروس کرونا مثبت بودند، علامتی نداشتند.


بیشتر بخوانید:علت پایین بودن آمار کودکان مبتلا به ویروس کرونا/ سهم بالای مردان در ابتلا و مرگ بیماری


با این حال، دیلی میل امروز از ابتلای یک پسربچه ۷ ماهه به ویروس کرونا در ایالت کارولینای شمالی آمریکا خبر داده است. مادر این کودک در صفحه فیسبوک خود با اعلام خبر ابتلای کودک هفت ماهه اش به کروناویروس، نوشته است: در ابتدا درجه حرارت بدن کودکم افزایش یافت و پس از مثبت شدن نتیجه تست ویروس کرونای او، در بیمارستان بستری شد.

ابتلای پسربچه ۷ ماهه به کرونا در کارولینای آمریکا +عکس

این مادر ضمن انتشار عکس فوق از فرزند خود در صفحه مجازی اش، نوشت: ویروس کرونا شوخی نیست! الآن زمان خوبی برای بیرون رفتن از خانه نیست، خواهش می‌کنم در خانه بمانید و خودخواه نباشید!

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: