تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
کنعانی:

پدافند اقتصادی در دولت تشکیل شود/ باید بودجه جنگی داشته باشیم

دبیر سیاسی جبهه ایستادگی گفت:دولت ما باید یک سیستم پدافندی قدرتمند در حوزه اقتصادی داشته باشد.

حسین کنعانی

رویداد۲۴ ‌حسین کنعانی مقدم دبیر سیاسی جبهه ایستادگی، درباره اولویت‌های کشور در سال ۹۹ گفت: به نظر می‌رسد که در سال ۹۹ اولویت‌های کشور باید در سه محور سلامت اقتصادی، سلامت جسم و جان و سلامت روح و روان مردم تنظیم شود.

وی افزود: اقتصاد ما در حال حاضر دچار بیماری است که من از آن به عنوان اقتصاد دیابتی نام می برم به این خاطر که حجم نقدینگی بالاست، تولید نداریم و قند خون اقتصادی ما که همان ریال است افزایش یافته است.


بیشتر بخوانید:راه برای "سعید جلیلی" در انتخابات مجلس باز شده است؟


دبیر سیاسی جبهه ایستادگی گفت: به نظر می‌رسد که در مواجهه با این مشکل سه راه حل بیشتر نداریم؛ یا باید ریاضت اقتصادی را تحمل کنیم و کم مصرف کنیم تا قند خونی که در جریان اقتصاد ما هست کاهش پیدا کند.

کنعانی مقدم تاکید کرد: راه دوم این است که با کار و تولید این قند را مصرف کنیم و این نقدینگی را به تولید منتقل کنیم و یا اینکه مثل برخی کشورها که از انسولین استفاده می‌کنند منابع خارجی را وارد اقتصاد کنیم که اگر چه در ابتدا باعث کاهش نقدینگی می‌شود اما عوارضی دارد که می‌تواند در آینده ساختار اقتصادی کشور ما را با بیماری‌های بیشتری مواجه کند.

وی درباره بحث سلامت با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: ما کشوری هستیم که مرتب درگیر حادثه ایم و با مواردی همچون جنگ، تروریسم و بلایای طبیعی مواجهیم، بنابراین دولت ما باید یک سیستم پدافندی قدرتمند در حوزه اقتصادی داشته باشد.

دبیر سیاسی جبهه ایستادگی افزود: دستیابی به این آمادگی هم نیاز به وضع قوانین مناسب دارد و هم ساختارهای اجرایی مقابله با بحران را می‌طلبد.

کنعانی مقدم با اشاره به محور سوم اولویت‌های کشور، گفت: روح و روان مردم در طول این سال‌ها آسیب دیده و لازم است که یک فضای سلامت روح و روان برای مردم ایجاد شود تا بتوانیم بحران‌ها را پشت سر بگذاریم.

وی افزود: با توجه به تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن ما در یک شرایط جنگ اقتصادی هستیم و لازم است که یک بودجه جنگی تصویب کنیم تا بتوانیم با دشمنان این ملت مبارزه اقتصادی داشته باشیم.

دبیر سیاسی جبهه ایستادگی با ابراز تأسف از نحوه بودجه ریزی سال ۹۹ تاکید کرد: متأسفانه باز هم بودجه‌ای برای سال جدید تصویب شد که عملاً بخش مهمی از این اهداف روی زمین ماند. با این حال شرایط ما در سال ۹۹ کاملاً ویژه است و باید به این سمت برویم که به منظور مقابله با بحران‌ها یک بسیج اقتصادی داشته باشیم.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
اشکان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
0
0
سرمایه های باد آورده و حق الناس رو خرج کیا کردید حالا هم کفگیرتون به ته دیگ خورده. دیگه یواش یواش وقت اینه که کاسه کوزه اتون جمع بشه برید پی کارتون
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: