تاریخ انتشار: ۰۹:۱۷ - ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
شیب مبتلایان فعال در کره جنوبی با پیشی گرفتن تعداد بهبودیافتگان از ویروس کرونا نسبت به موارد ابتلای جدید، همچنان در حال سقوط است.

کاهش مبتلایان به ویروس کرونا در کره جنوبیرویداد۲۴  مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد که ۹۱ مورد جدید ابتلای قطعی به کووید۱۹ ظرف ۲۴ ساعت گذشته در این کشور گزارش شده و شمار کل مبتلایان به ۹ هزار و ۳۳۲ رسیده است.

این نهاد بهداشتی کره جنوبی همچنین اعلام کرد که با فوت ۸ نفر از مبتلایان، مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ۱۳۹ نفر رسید.

براساس این گزارش، همچنین در روز گذشته ۳۸۴ نفر از مبتلایان به کرونا در کره جنوبی بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

شمار روزانه بهبودیافتگان از ویروس کرونا در کره جنوبی از روز ۱۲ مارس (۲۲ اسفند ۹۸) تاکنون همواره بیشتر از مواد ابتلای روزانه بوده و این امر باعث شده که شیب موارد فعال ابتلا در این کشور از همان روز کاهش شود.

اکنون ۴ هزار و ۸۰۴ نفر در کره جنوبی همچنان در اثر ابتلا به ویروس کرونا بیمار هستند و این در حالی است که این رقم در ۱۱ مارس (۲۱ اسفند ۹۸) ۷ هزار و ۳۶۲ نفر بود.

کره جنوبی به دلیل بکارگیری روش‌های منعطف به ویژه آزمایش‌های بسیار گسترده از مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا، تدابیر قرنطینه منطقه‌ای و موفقیت در کنترل بیماری بدون فلج کردن کشور، به یک نمونه قابل توجه بین‌المللی در مبارزه با کرونا تبدیل شده است.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: