تاریخ انتشار: ۰۳:۳۰ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
قائم مقام وزیر بهداشت:
نمایندگان مجلس دهم خواست اقداماتی انجام دهند تا سیاست‌های کلی نظام سلامت شکل قانونی به خود بگیرد و روی این موضوع کاری جدی انجام شود.
رویداد۲۴ -دکتر ایرج حریرچی درباره انتظارات و درخواست‌های وزارت بهداشت از مجلس شورای اسلامی و نمایندگانی که بنا دارند در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم فعالیت کنند، گفت: در این زمینه ابتدا باید ببینیم که بحث قانون برنامه ششم به کجا می‌رسد.

تفسیرهایی متفاوت از تجمیع بیمه‌های درمان

وی در پاسخ به برخی اظهارات مبنی بر  نبود موضوع ادغام بخش درمان تامین اجتماعی در مساله تجمیع بیمه‌ها در قانون برنامه پنجم توسعه، افزود: باید توجه کرد که تفسیرهای متفاوتی در زمینه تجمیع بیمه‌ها و تشکیل شورای‌عالی سلامت وجود دارد. این در حالیست که تشکیل شورای‌عالی سلامت در قانون برنامه پنجم به طور بسیار واضح آمده است. در عین حال باید در قانون برنامه ششم هم در این زمینه بحث شود.

حریرچی با بیان اینکه اکنون هر صحبتی که درباره قانون برنامه ششم گفته شود، صرفا گمانه‌زنی است، ادامه داد:  بنابراین باید منتظر باشیم و ببینیم دولت چه لایحه‌ای را تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌کند و همچنین باید دید که مجلس در این زمینه چه تصمیمی می‌گیرد.

قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به شکل‌گیری کمسیون بهداشت و درمان در مجلس دهم، درباره درخواست وزارت بهداشت از نمایندگانی که در این کمسیون مشغول می‌شوند،  گفت: درخواست اصلی ما از نمایندگان مجلس دهم این است که اقداماتی انجام دهند تا همه سیاست‌های کلی نظام سلامت که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده‌اند، شکل قانونی به خود گرفته و روی این موضوع کاری جدی انجام شود.

حریرچی همچنین اظهار کرد: علاوه بر این انتظار داریم؛ مواردی که از سوی دستگاه اجرایی، یعنی وزارت بهداشت، به عنوان دستگاهی که مستقیما با مشکلات مواجه است، پیشنهاد می‌شود، ‌ مد نظر قرار گیرند. البته خوشبختانه قسمتی از تکالیف بالادستی که در قوانین برنامه چهارم و پنجم توسعه آمده بود، در قوانین دائمی شدن احکام بودجه، دائمی شد، اما انتظار داریم سایر موارد مناسبی که احتیاج به تاکید در برنامه ششم دارند نیز مدنظر نمایندگان قرار گیرند.

وی با تاکید بر لزوم تثبیت دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت، گفت: ما انتظار داریم که در مجلس دهم در حوزه سلامت بر مواردی تاکید شود که بتوانند در بازه زمانی پنج ساله‌ عملیاتی شده و با منابع نیز متناسب بوده و در عین حال بتواند دستاوردهای عمده طرح تحول نظام سلامت را که نتایج خوب آن برای مردم حاصل شده،  تثبیت کند.

قائم مقام وزیر بهداشت ادامه داد: باید توجه کرد که طرح تحول سلامت مورد تایید نمایندگان در مجلس نهم بوده است و همچنین در رصدی که از کاندیداهای مجلس دهم صورت گرفت، مشخص شد که اکثر کاندیدهایی که رای آوردند بر طرح تحول سلامت صحه گذاشته‌اند. بنابراین انتظار داریم با اقدامات‌شان کاری کنند تا دستاوردهای طرح تحول نهادینه شود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
0
1
تحول نظام سلامت چه فایده داره وقتی بیمارستان ها و پزشکان طمع پیوسته بر دستمزد خود می افزایند؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: