تاریخ انتشار: ۱۲:۰۳ - ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹
رییس پلیس متروی پایتخت از کاهش جرائم در مترو در پی شیوع ویروس کرونا خبر داد.

رویداد۲۴ سرهنگ سعید عطاءاللهی در نشست خبری که پیش از ظهر امروز در مقر پلیس مترو برگزار شد، گفت: در پی شیوع کرونا در کشور ما شاهد کاهش جمعیت در ایستگاه‌های مترو بودیم و به همین دلیل نیز بسیاری از جرایم کاهش یافت. با این وجود مأموران آمادگی خود را حفظ کرده و به صورت محسوس و نامحسوس حضور داشتند.

وی درباره اینکه با توجه به ریسک بالا در محیط مترو آیا مواردی از ابتلای ماموران این یگان به کرونا وجود دارد یا خیر نیز گفت: تاکنون هیچ‌کدام از مأموران پلیس مترو به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند. ضمن اینکه از بدو شیوع کرونا در کشور تمامی ماموران پلیس مترو از ماسک و دستکش استفاده و موارد بهداشتی را مردم رعایت کردند.

عطاءاللهی با بیان اینکه افرادی هستند که در پوشش‌های مختلف اقدام به ایجاد ناامنی در ایستگاه‌های مترو می‌کنند، گفت: اکثر جرائم و حوادثی که در شهر رخ داده یا قابلیت رخ دادن دارد، در مترو هم رخ می‌دهد و ماموران ما آماده مقابله با آن هستند. جرایمی مانند موادمخدر، سرقت‌های خرد، نزاع و درگیری از جمله جرائمی است که در مترو و ایستگاه‌ها رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اقدامات پلیس مترو اظهارکرد: پلیس با حضور فعال و اشراف اطلاعاتی در ایستگاه‌های مترو، اجازه نمی‌دهد که فرد یا افرادی امنیت مردم را به مخاطره بیاندازند، امروزه با مجموع اقدامات انجام شده و حضور محسوس و نامحسوس پلیس در واگن‌های مترو و بیش از ۲۸۰ کیلومتر خطوط ریلی امنیت خوبی در این محیط تامین شده است.


بیشتربخوانید: نحوه برگزاری راهپیمایی روز قدس امسال !


رییس پلیس متروی پایتخت از دستگیری پنج تیم کلاهبرداری در پوشش دستفروشی در مترو خبر داد و گفت: این افراد طی چند ماه گذشته دست به کلاهبرداری از مردم در پوشش دستفروش زده بودند و شگردشان هم به این صورت بود که به صورت تیم‌های ۲ تا ۳ نفره در یک کار برنامه ریزی شده بوده در پوشش دست فروش به واگن‌ها رفته و حین فروش اشیاء و وسایل خود، با دریافت کارت عابر بانک مسافر، دو بار کارت را بر دو دستگاه مختلف که یکی از آن‌ها اسکیمر بود می‌کشیدند.

وی با بیان اینکه پلیس مترو اقدامات خوبی در ممانعت از خودکشی در مترو، داشته است، گفت: همچنین از مهرماه ۹۸ تا کنون ۱۵۷ سارق و جیب بر را در مترو دستگیر کردیم جیب بری یکی از جرائمی است که نسبت به دیگر جرائم بیشتر در مترو و به خصوص ساعات شلوغ رخ می‌دهد.

عطاءاللهی با بیان اینکه ۱۲۹ نفر هم در همین مدت به دلیل نزاع و درگیری در مترو بازداشت شده اند، افزود: در این مدت شش نفر به دلیل اخاذی و زورگیری دستگیر شده و بیش از ۳۰ کیلوگرم مواد مخدر را هم در مترو کشف و ضبط کرده ایم.

رئیس پلیس مترو تهران بزرگ درباره عایت مسائل بهداشتی در مترو نیز گفت: به دلیل اینکه مترو یک فضای بسته است، شهروندان باید طبق مصوبه ستادملی کرونا مسائل بهداشتی را رعایت و از ماسک و دستکش استفاده کنند. اواخر سال گذشته نیز همکاران من در یکی از ایستگاه‌های مترو یکی از اتباع کشور آلمان را به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی و پرتاب آب دهان در ایستگاه مترو دستگیر کردند و با توجه به اینکه احتمال ابتلای این فرد به کرونا وجود داشت و خودش نیز اینطور وانمود می‌کرد، از او تست‌های لازم اخذ شد که نتیجه آن منفی بود.

وی در مورد چگونگی اعلام سرقت توسط افرادی که لوازمشان در مترو به سرقت رفته هم گفت: مالباختگان باید بلافاصله به پلیس مترو که در تمامی ایستگاه‌ها حضور دارد مراجعه کرده تا در مورد سرقت برایشان تشکیل پرونده داده شود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: