تاریخ انتشار: ۱۵:۰۸ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
پیشکسوت تیم استقلال:
پیشکسوت تیم استقلال گفت: جواب تست کرونای بازیکنان لیگ برتری، نشان داد ما بی دلیل مخالف آغاز مسابقات فوتبال نیستیم.

ورزشکاران مبتلا به کرونا

رویداد۲۴ رضا رجبی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در خصوص از سرگیری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: برگزاری رقابت‌های لیگ برتر به شرایط جامعه باز می‌گردد. باید ببینیم که مردم در جامعه چگونه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند. در این مدت اعلام شد که مردم به سفر نروند، اما کافی است نگاهی به جاده‌ها بیندازیم. به نظر من بخش بزرگی از جامعه، کرونا را شوخی گرفته است. اگر کرونا شوخی است همه چیز را ادامه بدهیم.

کیفیت لیگ آلمان خیلی پایین آمده است

رجبی ادامه داد: در کشور آلمان بوندس‌لیگا آغاز شده، اما از نظر من کیفیت مسابقات این لیگ تا حد روستا‌ها پایین آمده است. توپ به ندرت وارد محوطه جریمه تیم‌ها می‌شود و بیشتر بازیکنان در میانه زمین پاس‌کاری می‌کنند. وقتی تعداد پاس‌ها بالا می‌رود یعنی تیمِ مقابل، توانایی فشار و پرس را ندارد.

بهتر بود لیگ را تعطیل می‌کردیم

او بیان داشت: در کشور‌های دیگری هم شاهد بودیم که مسابقات فوتبال را به صورت کامل تعطیل کردند. چرا که آن‌ها به این نتیجه رسیدند که کرونا شوخی ندارد. در ایران امکانات بالایی نداریم و تازه آزمایش گرفتن از بازیکنان را شروع کرده ایم. با توجه به شرایطی که بنده در کشور دیدم، پیشنهاد دادم که فوتبال تعطیل و جلسه‌ای بین باشگاه‌ها، وزارت ورزش و ستاد مبارزه با کرونا برگزار شود. امسال به صورت استثنا، تیمی سقوط نکند و چند تیم هم به عنوان نماینده ایران به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شوند.

مشخص شدن تست‌ کرونای بازیکنان لیگ برتری علت مخالفت ما با شروع مسابقات را مشخص کرد

رجبی گفت: فدراسیون فوتبال یک ارگان غیر دولتی است و می‌تواند خودش تصمیم بگیرد. فوتبال در ایران فقط هزینه کردن است. مثل باشگاه نساجی و برخی دیگر از تیم‌های خصوصی. حالا چه دلیلی دارد که بازی‌ها را هم بدون حضور تماشاگران برگزار کنیم؟ همین حالا فوتبال آلمان جاذبه‌ای ندارد. همان موقع هم که هنوز جواب تست‌ها مشخص نشده بود  من با برگزاری رقابت‌های لیگ مخالف بودم. حالا با مشخص شدن چند نمونه مثبت کرونا در بین بازیکنان لیگ برتری علت مخالفت ما مشخص شد.

باید اهالی فوتبال به یک هم‌اندیشی برسند

پیشکسوت فوتبال کشورمان با اشاره به مشکلات مالی برخی از تیم‌های لیگ برتری گفت: چند تیم حتی برای خرید آب معدنی هم مشکل دارند. در صورت ابتلای بازیکنان به ویروس کرونا، خانواده آن‌ها هم متاسفانه درگیر می‌شوند. به ‌نظرم کرونا مثل جنگ جهانی سوم و هر لحظه ممکن است که یک خمپاره کنار ما منفجر شود. باید بازی‌ها را متوقف کنیم. در این شرایط بد اقتصادی این باشگاه‌ها هستند که هزینه می‌کنند. چرا آن‌ها نباید در تصمیم‌گیری نهایی نقش مهمی داشته باشند؟ حتی اگر باشگاه‌ها پس از یک جلسه اعلام کنند که حاضر به برگزاری رقابت‌ها هستند، قابل قبول است، اما می‌دانیم که ۱۴ باشگاه لیگ برتری برای لغو رقابت‌های لیگ به فدراسیون فوتبال نامه زده اند.


بیشتر بخوانید: شوک ۴ باشگاه به لیگ برتر: انصراف می‌دهیم!


اگر اراده‌ای برای خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس وجود داشت در این ۱۰ سال یک اتفاقی رخ می‌داد

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در خصوص موضوع خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خاطر نشان کرد: در موضوع خصوصی‌سازی باید یک ثروت ابتدایی وجود داشته باشد، اما همچنان  گفته می‌شود که ساختمان این باشگاه‌ها برای فدراسیون است و  موضوع مالکیت کمپ مرحوم ناصر حجازی مشخص نیست. حالا سوال این است که کدام سرمایه دار حاضر است هزار میلیارد تومان برای خرید باشگاه استقلال و پرسپولیس هزینه کند؟ به نظرم اگر اراده‌ای برای خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس وجود داشت در این ۱۰ سال یک اتفاقی رخ می‌داد.

خصوصی سازی باشگاه‌های لیگ برتری منجر به نجات فوتبال ایران می‌شود

رجبی با اشاره به موانع خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: شاید آقایان به خاطر نیروی انسانی عظیمی که در هواداران دو تیم وجود دارد، علاقه‌ای به واگذاری استقلال و پرسپولیس ندارند، اما باید بدانیم که خصوصی سازی باشگاه‌های لیگ برتری منجر به نجات فوتبال ایران می‌شود. آن وقت هزینه‌های تیم‌ها حساب و کتاب خواهد داشت. در حال حاضر امکانات درآمدزایی برای باشگاه‌های دولتی اصلاً وجود ندارد.

برخی از آقایان فوتبال را یک تهدید می‌دانند

او گفت: متاسفانه برخی از آقایان فوتبال را یک تهدید می‌دانند. تا زمانی که این نگرش وجود دارد، مطمئن باشید که اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد. متاسفانه در این سال‌ها تصمیمات درستی در فوتبال گرفته نشده است. کفاشیان یک انسان پاک و سالم بود و عملکرد بسیار خوبی در دو و میدانی داشت، اما همان روزی که او وارد فوتبال ‌شد، باید متوجه اشتباه خودمان می‌شدیم. بعد از او هم فردی مثل تاج به هر شکل و با هر وسیله‌ای می‌خواست روی صندلی ریاست فدراسیون فوتبال باقی بماند. در آن سو فردی مثل دادکان که هم فوتبالی است بیرون از گود مانده است. مگر می‌شود وزیر بهداشت در یک کشور پزشک نباشد؟

فضای فعلی استقلال را متشنج نکنیم

رجبی درباره ارزیابی‌اش از آخرین وضعیت آبی پوشان پایتخت اظهار داشت: وقتی شخصی وارد کاری می شود اجازه بدهیم کارش را انجام دهد. شخصا زمانی از کسی انتقاد می‌کنم که او فضا و زمان لازم را داشته باشد. احمد سعادتمند در همین دوران کوتاهی که وارد مدیریت باشگاه استقلال شده، مطالبات شیخ دیاباته را به هر شکلی بود پرداخت کرد. مطالبات سایر بازیکنان را پرداخت و مشکل زمین تمرین تیم را هم برطرف کرد. به طور کلی می‌توانم بگویم که او شخصیت باشگاه استقلال را حفظ کرده است. خواهش می‌کنم فضا را متشنج نکنیم.


بیشتر بخوانید: فوتبال باید به ویروس کرونا عادت کند/ تدبیر را جایگزین بهانه کنید


همه باید به سعادتمند کمک کنند

او در پایان تصریح کرد: مدتی قبل به فرهاد مجیدی گفتم که اگر به دیدار سعادتمند نرود فضا متشنج می شود. سعادتمند در شرایط بحرانی و بی پولی مدیریت استقلال را قبول کرد و حالا همه باید به او کمک کنیم تا مسیر به خوبی طی شود.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: