استان تهران از مرحله پیک ویروس کرونا عبور کرد | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۹ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
استاندار تهران:
استاندار تهران با اشاره به اینکه وضعیت استان تهران به سمت مدیریت و کنترل ویروس کرونا پیش رفته است، گفت: از مرحله پیک بیماری کرونا در استان تهران عبور کرده ایم.

کاهش ابتلا به کرونا در استان تهرانرویداد۲۴ انوشیروان محسنی بندپی عصر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت کنترل بیماری کرونا در استان تهران اظهار داشت: وضعیت استان تهران به سمت مدیریت و کنترل ویروس کرونا می‌باشد و روند بیماران بستری و فوتی‌ها کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: سه راهبرد افزایش حساسیت‌ها توأم با آموزش و آگاهی اقشار مختلف، ندادن اطمینان کاذب به شهروندان و پرهیز از عادی سازی موضوع در استان تهران پیگیری می‌شود، بر همین اساس کاهش روند بیماری به منزله پایان ویروس کرونا نیست، از این رو ضرورت دارد که بهداشت فردی، فاصله‌گذاری اجتماعی و مراقبت و الزامات مربوطه اجرا شود.

استاندار تهران سپس عنوان کرد: نگرانی عمده در مورد بازگشت مسافران است، چرا که بسیاری از مسافران از این استان هستند که بازگشت آنها نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد، به علاوه از مرحله پیک ویروس کرونا در استان تهران عبور کردیم و روند بستری‌ها و اشغال تخت‌های ویژه رو به کاهش است.

محسنی بندپی با بیان اینکه وضعیت پردیس سفید است و اسلامشهر نیز طی سه روز اخیر فوتی نداشته است افزود: ساعت فعالیت پاساژها تا شش عصر بوده که با توجه به در پیش بودن تابستان و گرمی هوا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی محدودیت ساعت فعالیت آنها برداشته شد و البته بعد نظارتی افزایش می‌یابد، همچنین مساجد استان تهران نیز همچون سراسر کشور برای انجام نمازهای جماعت با رعایت نکات بهداشتی باز هستند.

وی همچنین تصریح کرد: فعالیت کارکنان ادارات به حالت قبل بازگشته البته با رعایت نکات بهداشتی، همچنین برای افراد دارای بیماری زمینه‌ای و افراد بالای ۶۰ سال از ظرفیت دورکاری استفاده می‌شود، ضمن اینکه طبخ غذا و پذیرایی و مسائل این چنینی متوقف شده و جلسات نیز با رعایت فاصله گذاری و در کمترین زمان ممکن برگزار می‌شود.

استاندار تهران در مورد وضعیت طرح ترافیک افزود: مصوبه اجرای طرح ترافیک مربوط به ۲۷ اردیبهشت بود که درخواست کردیم به بعد از تعطیلات عید فطر موکول شود چرا که افزایش مسافران مترو از ۴۰۰ هزار نفر به ۸۰۰ هزار نفر و بازگشت یک سوم کارکنان به محل کار خطرات بیماری را افزایش می‌داد، ضمن اینکه نسبت به فعال کردن ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسی‌ها اقدام شود که قرار شد این موضوع در جلسه شنبه آینده ستاد ملی کرونا تعیین تکلیف شود.


بیشتر بخوانید: ویروس کرونا در ایران مهار شده است؟


محسنی بندپی سپس خاطرنشان کرد: همکاری و همراهی مردم اثربخش ترین راه مقابله با ویروس کرونا می‌باشد، چرا که طبق گفته متخصصان و سازمان جهانی بهداشت بیماری کرونا فعلاً دارو و واکسن ندارد و آنچه می‌تواند چرخه انتقال را متوقف کند فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت نکات و پروتکل‌های مربوطه است.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: