تاریخ انتشار: ۱۳:۳۳ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
همسر رئیس جمهور سابق آمریکا به کشته شدن یک سیاهپوست بی سلاح توسط افسر پلیس این کشور واکنش نشان داد و گفت: از حملات نژادپرستانه علیه سیاهپوستان خسته شده‌ام.
میشل اوباما
رویداد۲۴ به نوشته روزنامه دیلی میل، میشل اوباما، همسر رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنین از سفیدپوستان کشورش خواست تا کاری برای پایان دادن به این اقدامات انجام دهند.

وی همچنین به انتقاد از کشته شدن جورج فلوید، سیاهپوست آمریکایی پرداخت و در پستی اینستاگرامی نوشت، از بابت یکسری تراژدی‌های اخیر علیه جامعه سیاهپوست آمریکا ناراحت است و از اینکه چنین اتفاقات هرگز متوقف نمی‌شوند، دل شکسته شده است.

وی در این مطلب نوشت: در حال حاضر جورج، برونا و احمد را داریم که کشته شدند. پیش از آنها، اریک گارنر، ساندرا بلاند و مایکل بروآن بودند. این اتفاقات ادامه دارد. مداوم است. نژاد و نژادپرستی حقیقتی است که بسیاری از ما فقط یاد گرفتیم با آن روبرو شویم. اما اگر همیشه به این امید باشیم که از آن عبور می‌کنیم، نمی‌توان انتظار داشت که رنگین پوستان نیز از آن عبور کنند. این به ما بستگی دارد، سیاهپوستان، سفیدپوستان و مابقی رنگین پوستان. مهم نیست که چطور فکر می‌کنیم، باید صادقانه رفتار کنیم و این کار ناخوشایند را ریشه‌کن کنیم.

بانوی اول سابق آمریکا همچنین به شهروندان کشورش تاکید کرد تا با "خودآزمایی" شروع کنند و به افرادی با شیوه‌ها و سبک‌های مختلف زندگی گوش دهند.

وی همچنین گفت: این کار با عدالت، شفقت و همدلی تمام می‌شود که در زندگی و خیابان‌های ما تجلی می‌یابد. من دعا می‌کنم که همه ما برای این سفر نیرو داشته باشیم و برای روح و خانواده کسانی که از ما گرفته شده‌اند، دعا می‌کنم.

بیشتر بخوانید: «گزارش یک قتل»/ جرج فلوید چگونه نماد جدید اعتراضات مردم آمریکا شد؟ +فیلم و عکس
مطالبی که میشل اوباما در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد پس از درخواست باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا از مقام‌های مینه‌سوتا برای تضمین انجام تحقیقات جدی و کامل درباره مرگ جورج فلوید بود.

باراک اوباما در بیانیه‌ای که روز جمعه در توئیتر منتشر کرد، نوشت: این در آمریکای ۲۰۲۰ نباید عادی باشد. نمی‌تواند عادی باشد. اگر می‌خواهیم فرزندانمان در ملتی با عالی‌ترین ایده‌ها رشد و زندگی کنند، می‌توانیم و باید بهتر باشیم.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Indonesia
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
0
0
بسم الله الماجد الجبارین
الحمدلله رب العالمین
خدایا شکرت..
آمریکاییان گستاخی که ما را موردهجمه های تحریم و توطئه قرار داد حالا نظاره کنند که چطوربعد از عذاب الهی با ویروس کرونا و مخاصمات احزابی حالا به آتش غضب الهی توسط سیاهپوستان و محرومان می سوزند و بطرف انقلاب تمام عیار پیش میروند....برخلاف اظهارات و اتهامات مشاور امنیت آمریکا گرچه چه چین و چه روسیه و چه ما ایران اصلا دخالتی در اینمورد نداشته ایم ولی همانطور که سیاستمدار روس، ولادیمیر ژیبروفسکی اخیراً گفته بالاخره آمریکا می تواند با انقلابی تمام عیار به تاریخ بپیوندد به اذن الله..چرا که آن زمان ظهور جهانی حضرت قائم (عج) هم نزدیک است و مهاجران چینی مظلوم و مسلمانان و سیاهپوستان دوستدار ایران انقلابی و عدالت خواهی می دانند که چه بکنند.... .
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: