تاریخ انتشار: ۱۶:۴۱ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
علی کریمی در پایان دیدار فوتبالی‌اش با فردوسی‌پور و تمرین با تیم رسانه ورزش در خصوص برخی موضوعات کنونی فوتبال ایران صحبت کرد.

برگزاری لیگ برتر

رویداد۲۴ علی کریمی که امروز برای تمرین مشترک با تیم عادل فردوسی‌پور در کمپ تیم‌های ملی حضور یافته بود در خصوص شانس پرسپولیس برای قهرمانی لیگ گفت: اگر لیگ برگزار نشود باید قهرمان مشخص شود غیر از این نیست که! فکر کنم خود آنهایی که در فدراسیون هستند گفته‌اند اگر برگزار نشود قهرمان را مشخص خواهیم کرد.

علی کریمی در پاسخ به این موضوع که با شروع دور جدید تمرینات برخی از تیم‌ها مدعی حضور بازیکنان با تست مثبت کرونا در جمع خود شده‌اند گفت: باید پزشکان شخصی تیم‌ها مشخص کنند که چطور بوده است. این بازیکنان از استراحت آمدند و تست دادند مثبت اعلام شده ولی حالا که در آمده و خودشان می‌گویند که اینطور نبوده است. اولا اگر واقعا بودند امیدوارم زودتر خوب شوند چرا که هیچ چیزی مهمتر از سلامتی نیست. بعد هم این‌ها باید برگردند به عقب و ببینند در زمان قرنطینه چه کردند که تست‌شان مثبت در آمده است.

علی کریمی در ادامه صحبت‌هایش بار دیگر روی قهرمانی پرسپولیس در صورت منتفی شدن ادامه مسابقات تاکید کرد و گفت: می‌توانستند با نشستی با مدیران و... به یک نتیجه می‌رسیدند. اگر اکثریت می‌گفتند برگزار نشود که راه‌حلی انتخاب می‌شد و اگر می‌گفتند انجام شود که هیچی. به هر حال در مجموع اگر نخواهند برگزار شود باید قهرمان را انتخاب کنند و پرسپولیس با ۱۰ امتیاز اختلاف صدر جدول است. اگر اختلاف امتیاز نزدیک بود طبیعتاً این اتفاق می‌افتاد که قبول نکنند اما این اختلاف به شکلی است که باید کنار بیایند.

کریمی در ادامه کنایه‌ای هم به برخی باشگاه‌های خواهان تعطیلی مسابقات زد و گفت: کسانی که توان خود را برای عدم برگزاری مسابقات می‌گذارند، مخصوصاً مدیرعامل ها فکر می‌کنم به خاطر مسائل مالی باشد. مخصوصاً تیم‌هایی که وضعیت مالی خوبی دارند اما بریز و بپاش زیادی دارند! وگرنه شما ببینید تیم هایی که وسط جدول و رو به پایین هستند چیزی نمی‌گویند. در نهایت باید تصمیم‌گیری درستی شود و قبل از هر چیزی سلامت بازیکنان در نظر گرفته شود. در فدراسیون ما مشخص نیست چه کسی تصمیم‌گیرنده است و این به مشکلات بازی‌ها اضافه می‌کند و انشاالله تصمیم درستی گرفته شود.


بیشتر بخوانید: تصمیم نهایی؛ لیگ حتما برگزار می‌شود


چهره محبوب فوتبال ایران در واکنش به اینکه پیش از این در مناظره با مدیران فدراسیون به بحث‌هایی از اساسنامه اشاره کرده بود که اکنون به نظر می‌رسد حق با او بوده نیز گفت: آن موقع که یک سال و خرده‌ای پیش صحبت این موضوع را می‌کردیم همه خواب بودند حالا که نوش داروی پس از مرگ سهراب است و صحبت نکنیم درباره‌اش بهتر است. 

کریمی درباره قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال هم گفت: آقای رییس سابق گفت از قرارداد کی‌روش یاد گرفتیم اما با ویلموتس قراردادی با آپشن‌های عجیب بستند. این درختی که ویلموتس کاشت اگر درخت نایابی هم بود نباید ۷ میلیون یورو هزینه برای ما داشته باشد. چرا برای مساوی با هنگ‌کنگ ۱۲۰ میلیون پاداش خواستند؟ برای موزه لوور هم اینقدر مهر و موم در نظر نمی‌گیرند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: