تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
سرمربی پیکان:
عبدالله ویسی سرمربی پیکان می‌گوید: فکر می‌کنم مسئولان تصمیم بهتری می‌گیرند و از ادامه لیگ اجتناب می‌شود.
عبدالله ویسی
رویداد۲۴عبدالله ویسی سرمربی تیم فوتبال پیکان یکی از کسانی بود که از روز ابتدای شیوع ویروس کرونا از مسئولان سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و وزارت بهداشت مجدانه درخواست کرد تا رقابت‌های این فصل به صورت کامل و بدون تعیین قهرمان یا تیم‌های سقوط کننده، لغو شود. البته برخی این موضوع را به جایگاه پیکان در جدول نیز ربط می‌دادند، زیرا پیکان آخرین تیم جدول رده‌بندی بود و در صورت ادامه یافتن لیگ، امکان سقوط به دسته پایین‌تر را حس می‌کند. با این حال، ویسی حرف‌های دیگری هم دارد:

*فکر می‌کنید لیگ ایران دوباره از سر گرفته شود یا منتظر لغو بازی‌ها هستید؟

ما از روز اول هم گفتیم مشکلی با ادامه بازی‌ها نداریم حتی می‌بینید که تمرینات مان را آغاز کردیم، ولی مشکل اصلی ما امکانات و شرایط است. نمی‌دانید چه فشار و استرسی در تیم ما حکمفرماست. به این خاطر که همه می‌ترسند دچار این بیماری مهلک شوند.

*با این حساب برای شما بهتر است که لیگ لغو شود؟

نه تنها برای ما بلکه برای همه باشگاه‌ها باید به سلامت همه افراد جامعه فکر کنیم فوتبال یک سرگرمی است و می‌توانیم آن را دو، سه ماه به تعویق بیندازیم و وقتی اوضاع بهتر شد، به بازی‌ها برگردیم. با این حال فکر می‌کنم مسئولان تصمیم بهتری می‌گیرند و از ادامه لیگ اجتناب می‌شود.

بیشتر بخوانید: اصلاحیه جنجالی AFC: حذف مستقیم از لیگ قهرمانان فوتبال آسیا در صورت لغو لیگ‌های داخلی!
*به نظر شما مشکل اصلی کجاست؟

ما مشکلی نداریم؛ اگر بگویند به بازی‌ها برگردید، حتماً برمی گردیم و رقابت‌ها را انجام می‌دهیم، اما همان طور که اشاره کردم امکانات مان بسیار ضعیف است. همین حالا نمی‌دانیم چطور تمرین کنیم یا بعد از هر جلسه تمرینی کجا استخر برویم. تمام استخر‌ها بسته است و البته ما نیاز داریم که بعد از هر جلسه تمرینی ریکاوری کنیم. از طرف دیگر، امکانات بهداشتی باشگاه‌ها شبیه هم دیگر نیست و متاسفانه ما را با این وضعیت با اروپایی‌ها به خصوص کشور آلمان مقایسه می‌کنند که مقایسه جالبی هم نیست.

*چرا؟ آن‌ها هم انسان هستند و فوتبال حرفه‌ای بازی می‌کنند!

چون ما شبیه آن‌ها نشده ایم و نمی‌توانیم مثل این‌ها باشیم. به هر حال بحث مسافرت‌ها، اسکان تیم‌ها و عدم رعایت فواصل اجتماعی به همراه زمین تمرین، زمین بازی و مسائل این چنینی مثل نگرانی اعضای خانواده هم در شرایط فعلی بر کار ما تاثیر می‌گذارد. باید منطقی باشیم.

*فکر می‌کنید در صورت ادامه لیگ، پیکان بتواند خودش را از ته جدول نجات بدهد؟

من موقعی که قرار بود سرمربی پیکان شوم می‌دانستم کارم بسیار سختی در پیش دارم، ولی با این حال این موضوع را پذیرفتم و حالا هم در خدمت باشگاه هستم. با این حال، فکر می‌کنم ما آنقدر پتانسیل داریم که اگر در شرایط عادی به لیگ بر می‌گشتیم، حتما می‌توانستیم از خودمان حفاظت کنیم، ولی حالا باید ببینیم در آینده چه می‌شود. هنوز نمی‌توانیم پاسخ کاملی به این سوال بدهیم، ولی امیدوارم سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تصمیم خوبی بگیرند تا در شرایط بهتری در مورد فوتبال صحبت کنیم.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: