تاریخ انتشار: ۲۱:۴۷ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۹
در ۲۴ ساعت گذشته ۲ خبر خوب درباره مبارزه جهانی با ویروس کرونا اعلام شده که امید‌ها به پایان کابوس جهانی این ویروس مرگبار و ناشناخته را بیشتر کرده است.

شیوع ویروس کرونا در جهانرویداد۲۴ در 24 ساعت گذشته 2 خبر خوب درباره مبارزه جهانی با ویروس کرونا اعلام شده که امیدها به پایان کابوس جهانی این ویروس مرگبار و ناشناخته را بیشتر کرده است.

نخستین خبر دیروز از سوی سازمان بهداشت جهانی اعلام شد. این سازمان اعلام کرده افراد بدون علامت که پیشتر گمان می‌رفت نقش زیادی در شیوع و گسترش ویروس کرونا دارند، احتمالا ناقل ویروس کرونا نیستند و یا در موارد نادری ممکن است ناقل این ویروس باشند.

این خبر بسیار خوبی برای نظام سلامت جهانی است چرا که پیشتر گمان می‌رفت ناقلان بدون علامت نقش اصلی را در شیوع ویروس بازی می‌کنند اما حالا نظام‌های سلامت در کشورهای مختلف دنیا باید اهتمام خود را بیشتر روی شناسایی هرچه زودتر و هر چه بیشتر افراد دارای علامت و قرنطینه آنها و نزدیکانشان بگذارند.

"ماریا ون کرکوف" رئیس بخش بیماری‌های اضطراری سازمان جهانی بهداشت دیروز اعلام کرد:" بر اساس اطلاعاتی که ما داریم اینکه افراد فاقد علامت بتوانند بیماری را به فرد دیگری انتقال دهند، نادر است."

۲ خبر خوب درباره ویروس کرونا

او گفت که دولت‌ها باید تمرکزشان را روی کشف و قرنطینه مبتلایان دارای علامت قرار دهند؛ با این حال این مقام سازمان بهداشت جهانی تاکید کرده در این زمینه باید تحقیقات بیشتری صورت بگیرد.

سازمان بهداشت جهانی هفته پیش نیز اعلام کرده بود که آلودگی به عفونت "کووید -19 "از روی سطوح نیز بسیار نادر است. با این حال این سازمان همچنان به توصیه مهم شستن مداوم دست‌ها و عدم تماس دست آلوده با چشم، بینی و دهان و نیز رعایت فاصله احتیاطی 2 متری از دیگران و عدم حضور در اجتماعات شلوغ به عنوان راهکارهای کلیدی مبارزه با همه‌گیری کرونا تاکید دارد.

خبر امیدوار کننده دیگر از نظام بهداشت و درمان چین مخابره شده است. یک دانشمند ارشد مورد تایید نظام سلامت چین اعلام کرده نخستین واکسن کرونا در پاییز امسال در دسترس خواهد بود.

۲ خبر خوب درباره ویروس کرونا

دکتر "ژونگ نانشان" مشاور ارشد پزشکی دولت چین و چهره شناخته شده مبارزه علیه همه‌گیری "کووید 19 " در این باره گفته است:" نخستین واکسن ضد ویروس کرونا در چین اوایل پاییز امسال در دسترس خواهد بود.

این مقام بهداشتی 83 ساله چینی که نقش زیادی در اعلام عمومی اپیدمی ویروس کرونا در چین داشته و پیشتر از مخفی‌کاری مقامات محلی استان هوبی چین درباره ویروس کرونا انتقاد کرده است، درباره روش موثر مبارزه با ویروس کرونا گفته: این ویروس باید با واکسیناسیون همگانی مهار شود نه از طریق ایمنی گله‌ای.

او گفت: برای به دست آوردن ایمنی گله ای باید حدود 60 تا 70 درصد از جمعیت یک کشور به ویروس آلوده شوند و در این صورت 7 درصد از این تعداد خواهند مُرد. این شیوه دستکم به مرگ 30-40 میلیون نفر خواهد انجامید که روشی بسیار هزینه زاست.

او در ادامه گفت روند تولید واکسن در چین به سرعت در حال پیشرفت است و برخی از واکسن‌های ساخت چین برای استفاده اضطراری روی افراد دارای ریسک ابتلا در پاییز امسال آماده استفاده خواهد بود.

امیدواری نظام بهداشت و درمان چین این است که نخستین واکسن‌ها برای استفاده اضطراری روی افراد دارای ریسک بالا در ماه سپتامبر سال جاری میلادی (اواخر شهریور) و پیش از موج دوم احتمالی شیوع ویروس کرونا در دسترس باشد.

۲ خبر خوب درباره ویروس کرونا

تلاش محقق چینی روی تولید واکسن کرونا در دانشگاه پکن/ مارس 2020

این واکسن می‌تواند جان دهها و صدها هزار نفر از جمعیت دارای ریسک ابتلا به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای را از مرگ حتمی نجات دهد.

همچنین دکتر" گائو فو" مدیر کل مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های واگیر چین نیز اخیرا در مصاحبه‌ای با تلویزیون دولتی چین با تایید ساخت واکسن اضطراری برای افراد دارای ریسک ابتلا تا ماه سپتامبر، گفته است نخستین واکسن چینی برای استفاده همگانی تا ابتدای سال 2021 (دی و بهمن ماه 1399) تولید خواهد شد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: