باید برای مقابله با کرونا در فصول سرد آماده شویم | رویداد24
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۹
همه گیر شناس انستیتو پاستور ایران گفت: در پاییز و زمستان شرایط مساعدتری برای انتقال بیماری کرونا در مقایسه با بهار و تابستان فراهم می‌شود و خود را باید برای آن زمان آماده کنیم.
 برای مقابله با کرونا
رویداد۲۴ احسان مصطفوی با حضور در تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: آن چیزی که در ارتباط با گسترش موارد بیماری و بستری اتفاق می‌افتد خیلی متاثر از رفتار‌های مردم است.

وی ادامه داد: اقشار مختلف مردم در ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ با همکاری خیلی خوب، دستورالعمل‌های بهداشتی را در سطح خیلی مناسبی رعایت کردند و این موضوع موجب شد سیر نزولی بیماری سرپایی اتفاق افتاده است.

مصطفوی افزود: افزایش بیماران سرپایی متاثر از افزایش تست‌های آزمایشگاهی در کشور است، اما در مورد بیماران سرپایی به نظر می‌رسد تا حدودی عادی انگاری کرونا میان مردم اتفاق افتاده است.

همه گیرشناس انستیتو پاستور ایران گفت: افزایش بیماران بستری متاثر از آن است که توصیه‌های بهداشتی جدی گرفته نشده است و به طور خاص در برخی از استان‌های کشور، جدی‌تر درگیر همه گیری هستیم و انتظار داریم مردم حساسیت‌های روز‌های نخست شیوع بیماری کرونا را همچنان رعایت کنند.

وی اضافه کرد: به تبع افزایش تعداد موارد بستری، انتظار داریم در هفته‌های آینده موارد فوت هم افزایش یابد.

بیشتر بخوانید:چرا اپیدمی کرونا هنوز در کشور مهار نشده است؟/ تنها راهکار مهار قطعی ویروس کرونا
مصطفوی گفت: در گذر زمان، بازگشایی‌هایی بیشتری اتفاق می‌افتد و این تصور ایجاد می‌شود که شرایط، عادی شده است اگر نتیجه این بازگشایی ها، افزایش فوتی‌ها باشد در مورد بازگشایی ها، تجدید نظر شود.

وی افزود: مهمترین موضوع که موجب افزایش موارد بیماری می‌شود رفتار‌های مردم است و به تغییر اقلیم و شرایط آب و هوایی ربطی ندارد.

همه گیرشناس انستیتو پاستور ایران گفت: هر قدر عادی انگاری در رفتار مردم اتفاق بیفتد، بستر شیوع بیشتر بیماری فراهم می‌شود.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: