تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - ۱۴ تير ۱۳۹۹
اولین اقدام فدراسیون فوتبال اصلاح اساس‌نامه در سال ۲۰۱۸ بود. فیفا از فدراسیون ایران خواسته بود پیش‌نویس پیشنهادی‌اش را ارسال کند. جالب است که ایران اساس‌نامه فدراسیون کویت را می‌فرستد و اساس‌نامه این کشور را کپی‌پیست کرده است!
فدراسیون فوتبال ایران
رویداد۲۴ در حالی که بحث ارسال پیش‌نویس اساس‌نامه فدراسیون فوتبال ایران به فیفا و ایرادات فدراسیون جهانی به آن همچنان سوژه است، هوشنگ نصیرزاده، کارشناس حقوقی و عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال پرده از اتفاق بزرگ و عجیبی برداشت. نصیرزاده مدعی شد فدراسیون فوتبال ایران اساس‌نامه کویت را رونوشت کرده و برای فیفا فرستاده است.

این کارشناس حقوقی که در برنامه ورزش و مردم حاضر شده بود، گفت: «اولین اقدام فدراسیون فوتبال اصلاح اساس‌نامه در سال ۲۰۱۸ بود. فیفا از فدراسیون ایران خواسته بود پیش‌نویس پیشنهادی‌اش را ارسال کند. جالب است که ایران اساس‌نامه فدراسیون کویت را می‌فرستد و اساس‌نامه این کشور را کپی‌پیست کرده است!»

نصیرزاده با نمایش بخش‌هایی از این اساس‌نامه تاکید کرد: «حتی در نگارش عنوان فدراسیون هم اشکال داشته‌اند. در واقع در متن اساس‌نامه فدراسیون فوتبال کویت هر کجا کلمه (KFF) بوده، کلمه (IRIFF) را گذاشته بودند. حتی فونت این کلمات با اساس‌نامه فرق می‌کند.» او گفت: «در بخشی از این اساس‌نامه اسم کویت آمده بود و مسئولان فدراسیون ایران یادشان رفته بود این کلمه را بردارند!» کارشناس حقوقی فوتبال که در برنامه ورزش و مردم حاضر شده بود، گفت: «آنچه که رسانه‌ها می‌گفتند فیفا بیش از ۸۰ ایراد از اساس‌نامه فدراسیون فوتبال ایران گرفته، در واقع همین اساس‌نامه فدراسیون کویت بوده است!»

بیشتر بخوانید: کی روش به زودی به ایران می‌آید
تکذیب فدراسیون

فدراسیون فوتبال درباره اظهارات مطرح‌شده در برنامه ورزش و مردم درباره ارسال اساس‌نامه فدراسیون فوتبال کویت به جای فوتبال ایران به فیفا اطلاعیه‌ای صادر کرد. در بخشی از این اطلاعیه آمده: «اظهارات آقای نصیرزاده در برنامه ورزش و مردم در خصوص ارسال اساس‌نامه فدراسیون فوتبال کویت به فیفا توسط فدراسیون فوتبال در ادوار گذشته یا در دوره فعلی قویا تکذیب می‌شود. اصلاح اساس‌نامه فدراسیون فوتبال بر اساس پیش‌نویس ارائه‌شده توسط فیفا و با استفاده از نظرات دریافتی از سوی اعضای محترم مجمع فدراسیون انجام شده است.»
منبع: فرارو
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: