نماینده باید منطق داشته باشد/ توهین به وزیر خارجه در صحن مجلس قابل قبول نیست | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۹ - ۱۶ تير ۱۳۹۹
پزشکیان خطاب به نمایندگان جدید:
پزشکیان گفت: کافی است نظر من با یک نماینده مخالف باشد برایم صد حرف درست می‌کنند، این منطق نیست، منطق شفافیت در عدد و رقم است، نه در اینکه به هم فحش دهیم.
پزشکیان
رویداد۲۴ مسعود پزشکیان، نائب رئیس مجلس دهم و نماینده اصلاح‌طلب تبریز در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با «تشکیل فراکسیون اصلاح‌طلبان در مجلس یازدهم» گفت: فراکسیونی تحت عنوان اصلاح طلبان نداریم؛ نظرمان بر این است که با مستقلین فراکسیونی تشکیل دهیم.

او در خصوص شفافیت رای نمایندگان گفت: از همان ابتدا مخالف شفافیت در رای نمایندگان بودم. نظرم بر این است که باید شفافیت در عدد و ارقام باشد. شفافیت در عدد و ارقام یعنی کنترل زمین خواری، پول خواری، رانت و قاچاق. بجای متمرکز شدن در این زمینه می‌خواهند بر روی حرف نمایندگان متمرکز شوند!

پزشکیان گفت: این همه پول مردم خورده شد، چرا این‌ها شفاف نیست؟ چرا شخصی که باید مالیات بدهد مالیات پرداخت نمی‌کند؟ چرا کسی که چندین خانه دارد مالیات نمی‌دهد و کسی هم یقه او را نمی‌گیرد؟ بجای اصل ماجرا موضوعاتی را مطرح می‌کنند که دردی را دوا نمی‌کند، اگر ما با فساد مخالف هستیم و شفافیت می‌خواهیم، عدد و ارقام را شفاف کنیم. عده‌ای می‌خورند و می‌برند و می‌چاپند و می‌گویند خبر نداریم. قوه قضائیه تحقیق می‌کند، ولی نمی‌داند اصل موضوع کجاست! در صورتی که اگر یک ریال به حساب من بیاید باید یقه من را بگیرند نه اینکه میلیارد‌ها پول گم شود و معلوم نشود کجاست و چه شد؟!

بیشتر بخوانید: ظریف برای چه چیزی در مجلس بازخواست شد؟/ نگاهی به پرسش‌های مجلس یازدهم از ظریف
او در خصوص بی‌احترامی به وزیر امور خارجه در صحن علنی مجلس گفت: در صحن مجلس شاهد بودیم به وزیر خارجه بی‌احترامی کرده و او را دروغگو خطاب کردند، این رفتار دور از شان نماینده است؛ نماینده باید منطق داشته باشد.

پزشکیان در پایان گفت: کافی است نظر من با یک نماینده مخالف باشد برایم صد حرف درست می‌کنند، این منطق نیست، منطق شفافیت در عدد و رقم است، نه در اینکه به هم فحش دهیم.
منبع: برنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: