۵ نامزد ریاست کمیسیون اصل ۹۰ | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۶ - ۱۷ تير ۱۳۹۹
محمدحسین فرهنگی گفت: با توجه به این‌که پنج نفر داوطلب ریاست کمیسیون اصل ۹۰ بودند و هیات‌رییسه هم تاکیدی بر هیچ‌کدام از آن‌ها نداشت مقرر شد این پنج کاندیدا به صحن علنی مجلس شورای اسلامی معرفی شوند تا نمایندگان از بین این پنج نفر یک نفر را انتخاب کنند.
مجلس یازدهم
رویداد۲۴ سخنگوی هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که پنج کاندیدای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ از سوی هیات‌رییسه به صحن علنی مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شوند.

محمدحسین فرهنگی اظهار کرد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی هیات‌رییسه حداقل می‌تواند دو نفر را به عنوان گزینه ریاست کمیسیون اصل ۹۰ به صحن علنی مجلس پیشنهاد کند، اما با توجه به این‌که پنج نفر داوطلب بودند و هیات‌رییسه هم تاکیدی بر هیچ‌کدام از آن‌ها نداشت مقرر شد این پنج کاندیدا به صحن علنی مجلس شورای اسلامی معرفی شوند تا نمایندگان از بین این پنج نفر یک نفر را انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید: حقوق و مزایای نمایندگان مجلس چقدر است؟/ حقوق نجومی برای مجلس انقلابی؟
وی ادامه داد: آقایان میرسلیم، نبویان، پژمانفر، شجاعی و سیدنظام‌الدین موسوی پنج گزینه ریاست کمیسیون اصل ۹۰ هستند که مجلس شورای اسلامی یک نفر از آن‌ها را انتخاب خواهد کرد.

سخنگوی هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی درباره‌ی بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاج‌گردون منتخب مردم گچساران نیز اظهار کرد: در اصل موضوع یعنی رای‌گیری در مورد این اعتبارنامه در هیات‌رییسه موافقت شد، اما نحوه آن و مذاکرات مربوطه در جلسه امروز بعد از ظهر هیات‌رییسه نهایی خواهد شد.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: