هوا آلوده است؛ بیماران قلبی و ریوی از خانه خارج نشوند | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۴ - ۲۱ تير ۱۳۹۹
کیفیت هوای پایتخت امروز در چهارمین روز متوالی با افزایش غلظت آلایندگی ازن با شاخص ١٣٣ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار است.
آلودگی هوا
رویداد۲۴ از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ١١:٣٠ امروز بر روی شاخص ١٣١ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۶، ذرات معلق کمتر از ٢.۵ میکرون با شاخص ٨١، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶٩ و منواکسید کربن با شاخص ٢١ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه۲۲ با شاخص ١۵١، شریف در منطقه ٢ با شاخص ١١٣ و پارک شکوفه در منطقه ١۴ با شخص ١٠٧ طی ۲۴ ساعت گذشته با بیشترین آلایندگی شرایط ناسالم را نشان می‌دهند.

همچنین ایستگاه‌های ستاد بحران در منطقه ٧ با شاخص ١٩، اقدسیه در منطقه ١ و پونک هر دو با شاخص ۶۴ در همین مدت با کمترین آلایندگی، در شرایط سالم بودند.

بیشتر بخوانید: حناچی: کرونا باعث آلودگی بیشتر هوای تهران شده است
شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۸۰ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ١٨ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس به ثبت رسیده است.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: