تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - ۲۲ تير ۱۳۹۹
سعید آذری گفت: طبق بررسی‌های بنده از اسناد مالی حدود ۱۵۰ میلیون تومان فقط پول تست‌هایی شده که در اهواز انجام دادیم.
باشگاه فولاد
رویداد۲۴ سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در برنامه "ورزش بدون ویرایش"درباره وضعیت باشگاه فولاد گفت: وضعیت در فولاد بر اساس واقعیات است.

وی افزود: طبق بررسی‌های بنده از اسناد مالی حدود ۱۵۰ میلیون تومان فقط پول تست‌هایی شده که در اهواز انجام دادیم و با توجه به پروتکل‌های ابلاغ شده یعنی انجام تست در هر ۱۰ روز یک بار مجدداً باید ۱۵۰ میلیون تومان و شاید هم بیشتر هزینه کنیم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان اظهار کرد: همان ۱۶ فقره تستی که گرفته بودیم دوباره در تست بعدی مثبت شد. سازمان لیگ در دستور جدید اعلام کرد بچه‌هایی که کرونا گرفته بودند از ۲۲ تیر می‌توانند به فعالیت فوتبالی خود ادامه دهند که بر این اساس مجدداً تست گرفتیم که تمام شد و در ۲۴ ساعت آینده هم تست دیگری می‌گیریم و در صورت منفی بودن تست بچه‌ها می‌توانند به تمرینات خود برگردند.

آذری در پاسخ به این سوال که بازیکنان مبتلا به کرونا در فولاد خوزستان بدون علامت بودند یا خیر؟ گفت: بچه‌ها علائم بالینی ندارند، در مورد یکی دو نفر از بچه‌ها مانند آقای بیت سعید که در محاسباتش اشتباه کرده بود جلسه‌ای برگزار شدو تعداد تست‌هایی که داده و روزی که قرنطینه شده را هم استخراج کردیم. روز یکشنبه باشگاه‌های فولاد در خصوص اظهارات به سعید که تحت تاثیر بیماری اطلاعاتی داده بود بیانیه‌ای خواهد داد و ایشان باید اطلاعاتش را اصلاح کند، چون دقیقاً تاریخ تست و قرنطینه مشخص است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هزینه دو تست کنترلی و راستی آزمایی را شما پرداخت کردید یا سازمان لیگ؟ گفت: سازمان لیگ گفت هزینه دو تست را خودش می‌پردازد؛ سفره‌های کوچک را سازمان لیگ حساب می‌کند و میز‌های بزرگ را خود ما.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان یادآور شد: فولاد خودش آزمایشگاه و درمانگاه دارد، اما ما همه تست‌ها را بیرون مجموعه انجام دادیم، چون اگر داخل مجموعه تست می‌دادیم و نتیجه تست‌ها تحت هر شرایطی مثبت یا منفی اعلام می‌شد نهایتا می‌گفتند در مجموعه خودشان تست دادند و تست‌ها ساختگی است.

وی افزود: اولین آزمایشگاهی که در تهران تست دادیم همان آزمایشگاهی بود که کل خانواده فولاد را در تهران تست کرده بود و از کیت‌های تشخیصی کره جنوبی یعنی بهترین نوع کیت موجود در بازار استفاده شد.

بیشتر بخوانید:  محمد علوی: هرچه می‌گویم باشگاه استقلال اتهامات جدیدی را وارد میکند
آذری مطرح کرد: اگر از همان ابتدای کار دپارتمان پزشکی فدراسیون مسئولیت این کار را رسماً بر عهده می‌گرفت و آزمایشگاه‌های خاصی را در هر استان یا تهران برای تست دادن مشخص می‌کرد شاید شاهد مشکلات امروز نبودیم، اما جوابی که من گرفتم متاسفانه برای ۴۰ هزار تومان تفاوت، تست‌های ۱۸۰ هزار تومانی را قبول نکردند و حتی به آزمایشگاه گفتند اگر ۱۴۰ هزار تومان می‌گیرید ما تست می‌دهیم یعنی برای تفاوت ۴۰ هزار تومانی زیر بار نرفتنددرصورتیکه می‌توانستند تست را با ۱۸۰ هزار تومان بگیرند و به حساب باشگاه‌ها بزنند.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان تصریح کرد: ما بر اساس اصول اخلاقی و انسانی موظفیم که حقیقت را بیان کنیم و امیدوارم همه در این قضیه یار و یاور همدیگر باشیم، اما جالب است در قضیه تست بازیکنان هر کسی بدون هیچ مبنای علمی اظهار نظر می‌کرد که این تست‌ها واقعی نیستند.

آذری در پاسخ به این پرسش که کل دریافتی فولاد از سازمان لیگ چقدر بوده است؟ گفت: از ابتدای فصل ۹۸ تا ۹۹ حدود ۳۵۰ میلیون تومان بوده است.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: