تاریخ انتشار: ۱۸:۲۲ - ۲۲ تير ۱۳۹۹
رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کسی یا مافیای کنکور سازمان سنجش آموزش کشور را تحت فشار قرار نداده است و اعتقادی به این بحث ندارم.

کنکور

رویداد۲۴ ابراهیم خدایی در این باره که عده‌ای فشار مافیای کنکور به سازمان سنجش برای برگزاری به موقع کنکور‌های ۹۹ را مطرح می‌کنند، توضیحاتی ارائه داد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان سنجش با افراد یا مافیای کنکور هیچ نوع ارتباطی از جمله سیستماتیک ندارد، افزود: هر تغییری که عده‌ای دنبال آن هستند و همان اتفاق رخ ندهد، مافیای کنکور را مطرح می‌کنند.
بیشتر بخوانید: کنکور سال 99 در زمان مقرر برگزار می‌شود
رییس سازمان سنجش درباره مافیای کنکور اظهار داشت: مافیای کنکور یک زمانی به نام موسسات آموزشی یا افراد و در دوره‌ای به نام سازمان سنجش مطرح می‌شود.

معاون وزیر علوم با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید پذیرش دانشجو داشته باشند، گفت: الان ۲ بحث مطرح است، نخست مسائل دانشگاه‌ها و آموزش عالی است که دانشجو به عنوان ظرفیت ورودی مطرح می‌شود و یک بحث هم به عنوان حقوق داوطلبان پیش می‌آید.

خدایی ادامه داد: فرض کنیم کنکور برگزار نشود، پیش بینی‌ها هم می‌گوید در پاییز شرایط بدتر است؛ با این حساب زمان برگزاری کنکور عقب‌تر می‌رود.

وی ادامه داد: درصورتی که کنکور‌ها برگزار نشود و به سال آینده واگذار شود، سال آینده که ظرفیت‌ها دو برابر نمی‌شود.

رییس سازمان سنجش با بیان اینکه تنها متضرران این مسأله داوطلبان امسال هستند، تاکید کرد: این افراد از ظرفیت ورودی محروم می‌شوند؛ چون دانشگاه به یک باره ظرفیت‌های ورودی را ۲ برابر نمی‌کند.

خدایی گفت: این مباحث مباحث عدالت آموزشی و تضییع حق داوطلبان، یکی از کلید واژه‌های اساسی است؛ از سوی دیگر وزارت بهداشت در فرایند تربیت نیروی انسانی، ورودی و خروجی رشته‌های علوم پزشکی را برنامه ریزی کرده است.

وی افزود: فرض کنید دانشگاه‌های علوم پزشکی ورودی نداشته باشند که این مسأله با نیاز‌های کشور همخوانی ندارد؛ بنابراین اگر عده‌ای از طریق مطرح کردن مافیای کنکور دنبال اهداف خود هستند، یک بحث جداگانه‌ای است.

براساس اعلام سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، تکلیف زمان برگزاری آزمون‌های سراسری ۹۹ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به زودی مشخص می‌شود.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: