چه تمهیداتی برای سربازان مبتلا به کرونا وجود دارد؟ | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۸ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۹
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح توضیحاتی درباره سربازانی که در حین خدمت یا هنگام اعزام به خدمت به کرونا مبتلا می‌شوند، ارائه کرد.
سربازان مبتلا به کرونا
رویداد۲۴  امیر دریادار دوم «غلامرضا رحیمی‌پور» رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره آخرین وضعیت مشمولانی که متقاضی شرکت در کنکور سراسری هستند، گفت: با تعویق کنکور سراسری به مشمولان دیپلم این فرصت داده شد تا بعد از امتحان و برگزاری کنکور سراسری چرخه سربازی را شروع کنند تا زمانی که نتیجه کنکور آن‌ها اعلام شود.

وی درباره مشمولان متقاضی کنکور کارشناسی ارشد و دکتری نیز ادامه داد: با توجه به تعویقی که در برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته و آزمون دکتری ایجاد شد ما برای کسانی که تقاضای تمدید مهلت دارند یا اعزام شده‌اند، اما قصد دارند در کنکور نیز شرکت کنند اعلام کرده‌ایم تا سازمان‌های مربوطه مساعدت لازم را با این دسته از مشمولان داشته باشند اگر سازمان وظیفه عمومی نیز قصد اعزام این دسته از مشمولان را داشت، اما آن‌ها متقاضی تمدید بودند مهلتی برای آن‌ها در نظر گرفته شده و اعزام آن‌ها از اول شهریور ماه انجام می‌شود.
بیشتر بخوانید: آخرین وضعیت اعزام به خدمت مشمولان کرونایی

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین درباره اجرای پروتکل‌های بهداشتی درمراکز آموزشی خاطرنشان کرد: پروتکل‌های بهداشتی با جدیت در مراکز ما رعایت و شیوه‌نامه‌ها به دقت در مراکز اجرا می‌شود. شرایط امروز ما مسلما مانند اسفند سال گذشته نیست کرونا در آن زمان شناخته شده نبود و نگرانی‌هایی برای همه وجود داشت، اما امروز آمادگی کامل در مراکز آموزشی ایجاد شده و این مراکز کاملا مجهز هستند و نحوه مقابله با ویروس نیز مشخص است بنابراین شرایط اسفند در مراکز ما نیست، اما ما تابع شرایط بهداشتی هستیم که قرارگاه بهداشتی امام رضا (ع) در ستاد کل نیرو‌های مسلح به ما اعلام می‌کند اگر چنانچه شرایط نامناسبی ایجاد شود و قرارگاه به ما اعلام کند ما شیوه‌نامه‌ها را تغییر داده و ممکن است مهلت‌های اعزام نیز تمدید شود البته تاکید می‌کنم هنوز به این نقطه نرسیدیم و قرارگاه نیز چیزی را به ما تکلیف نکرده است.

امیر دریادار دوم رحیمی‌پور تاکید کرد: درحال حاضر نیز در شهر‌های قرمز مشکلی نداریم، اما همانطور که گفتم چنانچه قرارگاه تشخیص دهد که از نظر بهداشتی لازم است که اعزام‌ها به تعویق بیفتد قطعا این کار را انجام خواهیم داد، اما هنوز به این نقطه نرسیده‌ایم و مشکل خاصی برای ما ایجاد نشده است و شرایط مراکز آموزشی ما خیلی خوب است و مشکلی نداریم.

وی همچنین درباره آمار سربازانی که به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، تصریح کرد: تعداد اندکی از سربازان مشکوک به کرونا هستند آمار ابتلای سربازان، چون بسیار کم است نیازی به اعلام نیست سربازان جوان و مقاوم هستند و همچنین در مراکز ما تجهیزات لازم وجود دارد و همچنین امکان قرنطینه است بنابراین فراوانی ابتلا در بین سربازان در مراکز آموزشی نسبت به جامعه بسیار پایین است به طور مثال در یک مرکز آموزشی دو هزار نفره ده نفر مشکوک بوده‌اند که سه نفر مثبت شده‌اند و در همان مرکز قرنطینه شده و بهبودی پیدا می‌کنند. این آمار برای ما نگرانی ایجاد نکرده است بنابراین ما آن را منتشر نکرده‌ایم. سربازان نیز در این خصوص ابراز نگرانی نکرده‌اند که بخواهند آن را در فضای مجازی پخش کنند.

 رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره وضعیت سربازی که در حین خدمت به بیماری کرونا مبتلا شود، گفت: اگر سربازی در مراکز آموزشی به بیماری کرونا مبتلا شود فرد قرنطینه می‌شود چنانچه نیاز به بستری و مراقبت‌های درمانی در مرکز درمانی باشد نیز این فرد در مراکز درمانی ما بستری می‌شود ما به شرایط بحرانی بستری نرسیده‌ایم و افراد مبتلا شده در مراکز آموزشی نیازمند بستری در مراکز درمانی نبوده‌اند. اما اگر بهداری مرکز آموزشی تشخیص به بستری فرد در مرکز درمانی ندهد ممکن است حتی به فرد مرخصی نیز داده شود تا در منزل استراحت کند و از تمام این شیوه‌ها استفاده می‌شود، اما عموما در مراکز آموزشی ما امکان قرنطینه افراد مبتلا وجود دارد و آسایشگاه‌هایی برای این منظور در نظر گرفته شده است و این افراد تحت نظر بهداری مراکز قرارمی‌گیرند اگر نیاز به مرخصی هم باشد این افراد به مرخصی استعلاجی رفته و مشکلی برای آن‌ها ایجاد نمی‌شود.

امیر دریادار دوم رحیمی‌پور همچنین درباره مشمولانی که قبل از اعزام به بیماری کرونا مبتلا شده و نمی‌توانند سر موعد اعزام شوند، تصریح کرد: در ساز و کار‌های وظیفه عمومی در گذشته نیز پیش‌بینی شده است که اگر مشمولی به بیماری مبتلا شده یا دچار حادثه‌ای شوند باید بعد از کسب سلامت و یا چنانچه امکان دارد در همان زمان بیماری باید بیماری خود را به حوزه‌های وظیفه عمومی یا نمایندگان وظیفه عمومی در شهرستان‌ها اطلاع دهند. در این مراکز مدارک پزشکی بررسی شده و اگر صحت داشته باشد از اعزام آن‌ها خودداری کرده و اعزام به تعویق می‌افتد، اما چنانچه وارد مراکز آموزشی شوند فرد در زمان بیماری در مراکز آموزشی تحت درمان قرار می‌گیرد.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: