تاریخ انتشار: ۱۹:۲۰ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

انتشار جزئیات دیدار مکرون و رئیس فراکسیون حزب الله لبنان

روزنامه‌های لبنانی گزارش دادند: «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه، در جریان دیدار با نمایندگان احزاب لبنان که در مقر سفارت فرانسه برگزار گردید، به طور جداگانه دقایقی با «محمد رعد» رئیس فراکسیون پارلمانی حزب الله جلسه‌ای برگزار کرد. این روزنامه اشاره کرد، این اولین دیدار بین رئیس جمهور فرانسه و شخصیتی از حزب الله است که در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است.

 رئیس فراکسیون حزب الله لبنان

رویداد۲۴ روزنامه «الاخبار» امروز جمعه اعلام کرد: ماکرون در پایان جلسه دیروز کاخ «صنوبر» با محمد رعد به طور خصوصی صحبت کرد و گفتگویی طولانی بین آن دو صورت گرفت، اما منابع نزدیک به حزب الله در باره موضوع و محتوای این نشست که چند دقیقه به صورت ایستاده طول کشید، چیزی منتشر نکردند.

این روزنامه اشاره کرد، این اولین دیدار بین رئیس جمهور فرانسه و شخصیتی از حزب الله است که در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است.
بیشتر بخوانید: گمانه‌زنی‌های بی‌اساس درباره انفجار بیروت
از سوی دیگر، روزنامه «الجمهوریه» در گزارشی نوشت: محمد رعد نماینده پارلمانی حزب الله، که پیشنهاد ماکرون را واقع گرایانه توصیف کرده است، در جریان دیدار با ماکرون در سفارت فرانسه اظهار داشت: «ما هیچ مشکلی برای گفتگو با یکدیگر نداریم، مشکل این است که ما به آنچه که بر روی آن توافق می‌کنیم، عمل نمی‌کنیم، هنانطور که ما «توافق نامه طائف» را تصویب کردیم، اما آن را اجرا نکردیم.

بر اساس گزارش روزنامه الاخبار، رعد درباره لزوم تقویت اوضاع لبنان و حفظ نقاط قوت آن به ویژه نیرو‌های مقاومت که ناتوانی دولت در زمینه آزادسازی سرزمین خود را برطرف کرده، با ماکرون صحبت کرده است.

خاطرنشان می‌شود، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، امروز ساعت ۵:۳۰ عصر جمعه به وقت بیروت، از طریق شبکه المنار، در باره آخرین تحولات بعد از انفجار بیروت و موضع این حزب سخنرانی می‌کند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: