تاریخ انتشار: ۱۲:۴۹ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
یک نماینده مجلس از جمع‌آوری امضا برای استیضاح زنگنه وزیر نفت در مجلس خبر داد و برخی از محور‌های استیضاح را نیز تشریح کرد.
استیضاح وزیر نفت
رویداد۲۴ ابراهیم رضایی، نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی از جمع‌آوری امضا برای استیضاح زنگنه وزیر نفت در مجلس خبر داد و گفت: جمع‌آوری امضا برای استیضاح آقای زنگنه ادامه دارد و هنوز نهایی نشده است.

وی با اشاره به برخی محور‌های استیضاح زنگنه، اظهارداشت: امروز مشکلاتی در صنعت نفت و نارضایتی‌هایی به واسطه مدیریت آقای زنگنه ایجاد شده است.

نماینده دشتستان در مجلس، عدم جلوگیری از خام‌فروشی برای ایجاد اشتغال و جهش تولید را نتیجه نامطلوب دوره وزارت آقای زنگنه بر وزارت نفت دانست و افزود: در دوره آقای زنگنه سند اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلان انرژی محقق نشده است، آقای زنگنه نتوانسته از صنعت نفت و گاز برای منافع ملی و عزت کشور استفاده کند.

رضایی، یکی دیگر از محور‌های استیضاح وزیر نفت را افت جایگاه ایران در اوپک عنوان کرد و گفت: امروز شرایط طوری است که بازار نفت ایران به دست دیگران افتاده است.

وی اضافه کرد: در دوره آقای زنگنه از ظرفیت پالایشگاه‌ها استفاده نشده است؛ در این سال‌ها فرصت‌های سرمایه‌گذاری در داخل کشور که به دلیل اعتماد به غرب بوده از دست رفته است و در فروش نفت نیز با مشکلاتی روبه‌رو هستیم.

بیشتر بخوانید: چرا نمایندگان مجلس یازدهم طرح‌های مورد تمایل شورای نگهبان را مطرح می‌کنند؟
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین ضعف در دیپلماسی انرژی را یکی دیگر از محور‌های استیضاح زنگنه اعلام کرد و گفت: ضعف در دیپلماسی انرژی موجب شده تا پرونده‌هایی مثل کرسنت هنوز حل و فصل نشده باشد.

رضایی اضافه کرد: عدم استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای پیشبرد طرح‌های نفتی که ناشی از اعتماد بیش از حد به غرب بوده است و ضرر‌هایی را متوجه کشور کرده از دیگر محور‌های استیضاح آقای زنگنه است.

وی، عدم توسعه صنایع پایین دستی نفت و نیز عدم به‌کارگیری شیوه‌های مقابله با تحریم را از مهم‌ترین محور‌های استیضاح وزیر نفت اعلام کرد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس همچنین حذف کارت سوخت و احیای مجدد آن را موجب تحمیل هزینه‌های گزافی به کشور دانست و در پایان خاطرنشان کرد: تأخیر در توسعه پارس جنوبی نیز نارضایتی‌هایی را ایجاد کرده و ما از این بابت ضرر‌های کلانی را شاهد بودیم.
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ايران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
0
0
خدايا تو شاهد باش اين نماينده تا چه اندازه از موضوع پرت است ايشان ايراداتي كه مي گيرد آنقدر كلي گويي است كه اصلا قابل بحث نيستند اگر من بجاي زنگنه بودم به والله اصلاٌ به مجلس نمي رفتم تا افرادي مانند رستم قاسمي دوباره بيايند وبراي چندمين بار قطر براي برداشت منابع ما جلو بيفتد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: