تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
معاون وزیر امور خارجه اوکراین:
معاون وزیر امور خارجه اوکراین اظهاراتی را درباره پرداخت غرامت ایران به سازمان بین‌المللی هواپیمایی اوکراین مطرح کرد.
غرامت هواپیمای اوکراینی
رویداد۲۴ به نقل از پایگاه خبری ۱۱۲international، یون ینین معاون وزیر امور خارجه اوکراین درباره پرداخت غرامت ایران برای هواپیمای اوکراینی در حساب کاربری فیس بوک خود نوشت: در واقع این هواپیمای سازمان بین المللی هواپیمایی اوکراین در یکی از شرکت‌های اروپایی بیمه شده بود که این شرکت نیز از جانب خود، حوادث و خطراتش را توسط بیمه کنندگان دیگر بیمه کرده بود. متعاقبا ایران موظف خواهد بود غرامت خسارات را حتی به طور غیر مستقیم از طریق شرکت‌های بیمه‌ای مرتبط پرداخت کند، اما مسئله همچنان پیرامون همین غرامت‌ها مطرح است.

ینین یادآور شد که در مذاکرات دوجانبه اخیر میان ایران و اوکراین، ایران آمادگی اش را برای پرداخت خسارت از جمله به سازمان بین‌المللی هوایی که نمایندگان آن در این مذاکرات از طرف اوکراین حضور داشتند، اعلام کرد. کی‌یف و تهران توافق کردند که در دور بعدی مذاکرات درباره این موضوع نیز گفتگو کنند.

بیشتر بخوانید: مذاکرات ایران با اوکراین درباره اسقاط پرواز ۷۵۲ اوکراین به کجا رسید؟
بر اساس این گزارش، جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی که در دی ماه سال ۱۳۹۸ در ایران به اشتباه مورد هدف قرار گرفت و تمام سرنشینان آن جان باختند، برای بارگذاری و رمزگشایی اطلاعات به فرانسه ارسال شدند.
مدتی قبل هیاتی ایرانی برای مذاکره پیرامون سقوط این هواپیما به پایتخت اوکراین سفر کرده بود.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
0
1
اخیرا فشار زیادی روی راهنمایی رانندگی هست تا جرایم بیشتری برای ملت درمانده ایران بنویسه تا کسری بودجه تامین بشه مثل اتفاقی که برای بنده در محور حیران افتاد و سرگرد راهنمایی راننگی مستقر در حیران که از طرف استارا بود سبقت از چپ غیر مجاز بنده رو سبقت از راست نوشت درحالیکه کمربند داشتم نوشت کمربند نبسته
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: