تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

جام ملت‌های فوتسال آسیا هم به تعویق می‌افتد؟

تصمیم جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تعویق مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال به سال ۲۰۲۱ این سئوال را ایجاد می‌کند که آیا جام ملت‌های فوتسال آسیا هم به تعویق می‌افتد؟

جام ملت‌های فوتسال آسیا

رویداد۲۴  بعد از شیوع مجدد ویروس کرونا در کشورهای مختلف، کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دومین بار تصمیم گرفت مسابقات مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را به تعویق اندازد. این مسابقات قرار بود در ماه های اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) AFC بدون ذکر جزئیات اعلام کرد این مسابقات در سال ۲۰۲۱ برگزار می شود.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده است که کنفدراسیون آسیا صحبتی از مسابقات جام ملت های فوتسال آسیا به میان نیاورده است.

طبق برنامه، جام ملت های فوتسال آسیا قرار است در ماه نوامبر (آبان) برگزار شود. باتوجه به تعویق مسابقات فوتبال در همان تاریخ بعید نیست مسابقات فوتسال که برای برگزاری آن در این شرایط محدودیت بیشتری وجود دارد به زمان دیگری موکول شود.

مشکل AFC برای برگزاری جام ملت های آسیا محدود به زمان آن نیست بلکه این نهاد برای تعیین محل برگزاری این رقابت ها هم چالش زیادی را پشت سر گذاشته است. ترکمنستان به خاطر سخت گیری های کرونایی دولت این کشور، به صورت غیر رسمی انصرافش را از میزبانی اعلام کرده و مذاکراتی با کویت برای جایگزینی صورت گرفته است.


بیشتر بخوانید: دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ یک سال به تعویق افتاد


این در حالی است که دولت کویت هم هنوز محدودیت های مسافرتی به این کشور را بر نداشته است و حتی سرمربی برزیلی تیم ملی فوتسال کویت موفق به گرفتن مجوز ورود به این کشور نشده است!

مجموع این اتفاقات باعث شده تا برگزاری جام ملت های فوتسال آسیا در آبان ماه هم در ابهام قرار بگیرد؛ مسابقاتی که قرار بود اسفند سال ۱۳۹۸ برگزار شود و کرونا یکبار این رقابت ها را به تعویق انداخت.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان