تصویری از حضور آیت الله یوسف صانعی در میبد در سال ۶۴ و چند نکته | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
ایت الله صانعی در جلسه ۲۹مرداد میگوید: چه زنده و چه مرده این را دهن به دهن باید بین مردم پخش کرد که جوری شود روزی که جنتی انشالله بمیرد، سراسر ایران چراغانی شود و مردم شادی کنند و این خیلی اثر دارد و دیگران حساب دستشان بیاید.
رویداد۲۴ اکبر هاشمی رفسنجانی در جریان سفر خود به مشهد مقدس با شیخ مطرود جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار کرد، دیداری که از یک سو پیامی روشن برای جامعه مدرسین حوزه علمیه که رئیس آن ریاست مجلس خبرگان رهبری را نیز بر عهده دارد داشته و از سوی دیگر حاوی سخنانی با مایه تلاش برای تحقیر و تخفیف جایگاه رئیس جمهور بود.

اما نکته قابل توجه دیگر این دیدار، سخنان وی درباره نحوه انتخاب روحانی بود که این انتخاب را از صدقه سر نام نویسی خود عنوان کرد و با تأکید بر لطف خداوند به مردم ایران در مراحل مختلف، به تصمیم خویش برای نام نویسی و اتفاقات پس از آن اشاره کرد و گفت: خداوند نخواست راهی را که امام به عنوان یک فقیه دینی در جایی مثل ایران باز کرده، به انحراف کشیده شود و کار من در مقطع انتخاب سال ۹۲ در حدّ نام نویسی بود که دیدید چه تأثیری در کشور داشت و نتیجه اش انتخابات آقای روحانی بود که با انگیزه و انرژی بیشتری در حال فعالیت است.»

آیت الله یوسف صانعی
این دیدار در سال انتخابات خبرگان رهبری و چند هفته پس از اعلام کاندیداتوری بسیار زودهنگام هاشمی در خبرگان، به نوعی بی حرمتی و دهن کجی به تشکل اصلی حوزوی کشور، یعنی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تلقی می‌شود، چرا که جامعه مدرسین در سال‎های گذشته و پس از بررسی‌های مفصل، صانعی را طرد و وی را فاقد صلاحیت‎های تصدی عنوان مرجعیت تشخیص داده بود.

جامعه مدرسین در پاسخ به پرسش جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه درباره شانیت مرجعیت صانعی اعلام کرد: «با توجه به پرسش‌های مکرّر مؤمنان، جامعه مدرسین حوزه‌ی علمیه قم براساس تحقیقات به عمل آمده در یک سال گذشته و پس از جلسات متعدد به این نتیجه رسیده است که ایشان فاقد ملاک‌های لازم برای تصدّی مرجعیت می‌باشد.»

یوسف صانعی
یوسف صانعی
به گزارش “میبدما”، این تصاویر مربوط به حضور آقای صانعی در سال ۱۳۶۴ در شهرستان میبد میباشد. او آن زمان دادستان کل کشور و مورد تایید امام خمینی ره بود.

آقای صانعی در سال ۶۶ در کتاب ولایت فقیه خود میگوید: این همان ولیعصر است که در قالب ولایت فقیه جلوه میکند و در قالب ولایت فقیه متبلور و روشن میشود

همچنین او در شب ۷ رحلت امام خمینی در سال ۶۸ درباره رهبری امام خامنه‌ای میگوید: من بعنوان یک مساله شرعی میگویم که تخلف از فرمان آیت الله خامنه‌ای گناه و معصیتی است بزرگ و رد بر او، رد بر امام صادق رد بر امام صادق رد بر رسول الله و رد بر رسول الله رد بر الله و موجب خروج از ولایت الله و ورود به ولایت شیطان است و طبق روایت عمربن حنظله رد او در حد شرک بالله است.

اما همین آقای صانعی در دهه ۸۰ مقابل رهبری ایستاد و حتی در سال ۸۷ گفت: قدرت، ولی فقیه مقید به تصمیمات مراکزی است که اعضای آن بوسیله انتخابات تعیین میشوند… کسانی مثل آیت الله خمینی نادر هستند، اما آیت الله‌هایی مثل آقای خامنه‌ای در ایران زیادند!

او در ایام فتنه ۸۸ حضور بسیار فعالی به نفع فتنه گران داشت. او در همان زمان در جلسه‌ای در گرگان درباره احمدی نژاد گفته بود: این از حرومزادگیشه! دروغ میگه! والا امام زمان رو می‌بینه؟!

فیلم این اظهارات صانعی در اینترنت موجود است.

صانعی در ۲۹مرداد۸۸ در جمع اصلاح طلبان میگوید: کسی که به رادیوتلویزیون ایران توجه کند، هیچ چیزی از مسائل خبر ندارد. رسانه‌های غربی را نگاه کنید ببینید این‌ها چه میکنند. ببینید آقای سازگارا -ضدانقلاب فراری-چه میگوید؟ من ایشان را آدم متدینی میدانم؟!

او در همان جلسه ۲۹مرداد میگوید: چه زنده و چه مرده این را دهن به دهن باید بین مردم پخش کرد که جوری شود روزی که جنتی انشالله بمیرد، سراسر ایران چراغانی شود و مردم شادی کنند و این خیلی اثر دارد و دیگران حساب دستشان بیاید.

صانعی در حال حاضر بعنوان مرجع تقلید فتنه گران ایفای نقش میکند و همین چند وقت پیش معاون اول رییس جمهور-اسحاق جهانگیری- و معصومه ابتکار در جریان دیدار با مراجع قم به دیدن وی نیز رفتند.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
0
0
از تو بعید بود آقای رویداد24
ناامید شدم ازت. هرکی حرف حق میزنه میشه فتنه گر؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: