تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
پس از آتشسوزی سه‌شنبه هفته گذشته بسیاری از پناهجویان کمپ سوخته موریا آواره‌تر از همیشه در پی درخواست‌هایی به اشکال متفاوتی، چون اعتراض، فریاد و ناله‌هایی از سر درد خواستار اسکان مجدد شدند.
وضعیت ناهنجار پناهجویان کمپ سوخته موریا
 
رویداد ۲۴ سه‌شنبه هفته گذشته کمپ موریا یکی از بزرگترین کمپ‌های اروپا که در یونان قرار دارد بطور کامل سوخت و تخریب شد. پس از این حادثه پناهجویان خواستار اسکان مجدد شدند. گفته می‌شود مسئول اتحادیه اروپا قول اعزام یک کشتی برای اعزام اظطراری روی آب را داد.
اما ۱۳۰۰۰ پناهجویی که در موریا ساکن بودند اعتراضات محدودی را که منجر به درگیری با پلیس شد راه انداختند. پلیس بسیاری از پناهجویان معترض را با گاز اشک‌آور متفرق کرد. پس از تمام حواثی که از سه‌شنبه هفته گذشته تاکنون رخ داد دولت یونان روز یکشنبه گفت از آنجا که هزاران پناهجو در پی آتش‌سوزی در کمپ موریا بی‌جا و مکان شدند امید است که تا حدود یک هفته آینده به این بحران پایان دهیم و پناهجویان به مکان جدیدی فرستاده شوند.

مقامات یونانی کمپی با ظرفیت ۳۰۰۰ نفر را در کاراتپه واقع در کشور ترکیه در استان قوجاایلی که چندین کیلومتر از کمپ موریا فاصله دارد را برای اسکان پناهجویان تدارک دیده‌اند. گفته می‌شود که سازمان ملل متحد بخاطر شرایط بد بهداشتی و جمعیت زیاد بر مقامات خرده گرفته است. در تصاویر روز گوشه‌ای از دردناکترین لحظات پناهجویان موریا را که ترس و وحشت از اتفاقات متفاوت این ۷ روز اخیر تمام وجود آنها را دربر گرفته است ببینید.
 
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: