تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹
شورای عالی نظام پزشکی:
رئیس شورای عالی نظام پزشکی، با اشاره به روند صعودی موارد ابتلا و بستری بیماران کرونایی در کشور، گفت: متاسفانه هنوز وخامت اوضاع در ذهن مسئولان جا نیفتاده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا

رویداد۲۴ مصطفی معین، در چهلمین جلسه شورای عالی نظام پزشکی، اظهار داشت: تمام کشور در شرایط و وضعیت قرمز و هشدار قرار دارد و تهران فوق قرمز است و در یک شبانه روز ۷۰۰ بستری نشان از فاجعه ای بزرگ دارد، ولی هنوز در ذهن مسئولان سیاسی و اجرایی کشور اهمیت، حساسیت و وخامت موضوع جا نیفتاده است.

وی افزود: این مسائل قابل پیش بینی و پیشگیری بود اگر عقلانیت و سیاست های علمی و پایدار وجود داشت و از همکاری نهادهای مردمی و غیردولتی و نظام پزشکی استفاده می شد.

معین ادامه داد: این نوع برنامه ریزی و مدیریت سبب شد تا تجمع و سفر صورت گیرد و اکنون به خاطر بی ثباتی و عادی سازی کاذب سبب شده خیلی از مردم ماسک استفاده نکنند.

وی گفت: در شرایط پاندمی بزرگ به مشارکت عمومی مردم نیاز داریم ولی بازگشایی مدارس به رغم هشدارها و توجه به شرایط اپیدمی تعجب برانگیز بود و اکنون که در آستانه فصل پاییز هستیم بحران های متعدد خواهیم داشت و کرونا تشدید خواهد شد و افراد بیشتر در فضای بسته بوده و فاصله ها کاهش می یابد و هوای آلوده در شهرهای پرترافیک خواهیم داشت و اپیدمی آنفلوانزا و تجمیع این مسائل با هم تراژدی ایجاد کرده که خطرهای زیادی برای سالمندان و کودکان و افرادی که بیماری های زمینه ای دارند، ایجاد می کند.


بیشتر بخوانید: ترس مردم از کرونا ریخته/ عوارض بلندمدت کرونا ۵ تا ۱۰ سال بعد مشخص می‌شود


رئیس شورای عالی نظام پزشکی به موضوع برسی تراکنش های مالی جامعه پزشکی اشاره کرد و افزود: به نظرم در این موضوع بی عدالتی و تبعیض هست و همه دنبال مشکل سازی هستند نه حل مشکل و در این شرایط خاص که جامعه پزشکی این همه قربانی داده حالا باید پاسخگوی تراکنش مالی سال های قبل باشد.

معین گفت: جامعه پزشکی در خط مقدم دفاع از سلامت مردم قرار دارد و با این قشر شرافتمند و فداکار نباید این گونه رفتار شود.

وی تاکید کرد: نارضایتی جامعه پزشکی نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت و مسئولان باید این مسائل را درک کنند. 

منبع: مهر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: